Šie bankai į juodąjį Amerikos sudarytą įmonių sąrašą buvo įtraukti vieni pirmųjų. Po sankcijų įvedimo, kurios buvo pritaikytos ir Jurijui Kovalčukui, Genadijui Timčenkai, Arkadijui ir Borisui Rotenbergams, V.Putinas vis kartojo, kad didžiuojasi draugyste su jais.
Didžiausius nuostolius patyrė „Rosija“ – užšaldyta net 572 mln. dolerių vertės aktyvų. WSJ skaičiuoja, kad tai sudaro apie 10 proc. visų 2013 aktyvų. „CMP Bank“ užšaldyti 62 mln. dolerių – apie 2 proc. aktyvų.
„Paypal“ sąskaitoje, priklausančioje Luhansko „liaudies respublikai“, JAV Finansų ministerija užšaldė 637 dolerius.
„SMP Bank“ atstovas spaudai Igoris Iljuchinas pranešė, kad aktyvai buvo užšaldyti dar praėjusiais metais – balandį, kaip bankui buvo pritaikytos sankcijos.
Abu bankai patenka į sąrašą kompanijų ir finansinių institucijų, kurioms JAV taiko ekonomines sankcijas.
Banko „Rosija“ įkūrėją J.Kovalčuką WSJ vadina V.Putino pinigine – po to, kai bankas pateko į sankcijų sąrašą, V.Putinas į jį pradėjo gauti savo algą, ten taip pat pervedami kai kurių Rusijos valstybės įmonių finansai.
Sankcijos taip pat taikomos „Sberbank“, „Bank Moskvy“, „Gazprombank“, „Roselxozbank“, „Vnešekonombank“, VTB. Į juodąjį sąrašą taip pat pateko tokios energetikos kompanijos kaip „Gazprom“, „Gazprom neft“, „Lukoil“, „Surgutneftagaz“ ir „Rosneft“. Amerikietiškos įmonės neturi teisės joms pardavinėti produkcijos, paslaugų ir technologijų.