Jungtinės Karalystės vyriausybė jau pirmadienį ruošiasi pristatyti savo politikos dokumentą, numatantį, kaip kovoti su tokiomis problemomis kaip neapykantos kurstymas, kišimasis į rinkimus ar bandymas manipuliuoti internete.
Skubaus šio problemos sprendimo prireikė po kovo 15-ąją Naujosios Zelandijos Kraistčerčo mieste įvykusios tragedijos, kai šaudynes dviejose mečetėse surengęs ir 50 žmonių nužudęs baltųjų viršenybės šalininkas australas tiesiogiai transliavo savo išpuolį socialiniame tinkle „Facebook“.
Laikraštis „The Guardian“ pranešė, kad ilgai atidėliota JK vyriausybės baltoji knyga, apibrėžianti pasiūlymus dėl socialinių tinklų priežiūros, bus paskelbta pirmadienį.
Dokumente numatyta asmeninė socialinių tinklų vadovų asmeninė atsakomybė už žalingo turinio medžiagą, platinamą jų programėlėse arba svetainėse.
Pradinį šio potvarkio įgyvendinimą tikriausiai prižiūrės Didžiosios Britanijos ryšių rinkos reguliavimo tarnyba „Ofcom“; vėliau bus įsteigta nepriklausoma socialinių tinklų kontrolės institucija, rašo „The Guardian“.
Reguliavimo tarnyba bus įgaliota skirti „dideles“ baudas.
Vyriausybės atstovas atsisakė patvirtinti arba paneigti „The Guardian“ pranešimą, bet pasakė, kad pasiūlymai bus „netrukus“ paskelbti.
„Girdime raginimus (įsteigti) interneto reguliavimo tarnybą ir įvesti platformoms įstatymo numatytą „pareigą rūpintis“, ir rimtai apsvarstėme visas galimybes“, – nurodė vyriausybės atstovas.
Griežtesnės socialinių tinklų kontrolės šalininkai sveikino tokį vyriausybės planą.
Ianas Russellas, kurio 14-metė duktė Molly internete sekė virtinę apie depresiją ir savižudybę rašančių grupių ir 2017 metais nusižudė, sakė, jog griežtesnė interneto kontrolė yra „gyvenimo ir mirties klausimas“.
„Vyriausybės leidžia socialinių tinklų platformoms pačioms save reguliuoti, bet reikia neužmiršti, kad tai yra gyvenimo ir mirties klausimas ir kad padėtis blogėja“, – sakė I.Russell.
„Atėjo laikas JK vyriausybei įvesti veiksmingus interneto priežiūros įstatymus, remiamus griežtų sankcijų“, – pridūrė jis.