Joninių savaitgalį namai nevilioja: sausakimši bus ir kurortai, ir turizmo sodybos

Artėjant šventiniam Joninių savaitgaliui, tiek kaimo turizmo sodybos, tiek kurortiniai miestai tikisi nemenkų lankytojų srautų – kai kurios apgyvendinimo įstaigos sako, kad užimtumas birželį – rekordinis. Tuo metu kainos, anot turizmo atstovų, išlieka panašios kaip ir pernai.
Vasara
Vasara / 123RF.com nuotr.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė 15min sakė, kad šiomis dienomis daugelis sodybų jau yra užimtos.

Tikimasi didelio užimtumo

„Užimtumas tikrai yra labai didelis, daugelis sodybų yra užimtos ilgajam savaitgaliui visoms dienoms. Tačiau vietų dar tikrai yra. Dabar mes renkame paskutinės minutės duomenis, kokios sodybos dar turi vietų, tai kas ieško, kreipkitės į Lietuvos kaimo sodybų turizmo asociaciją, mes surankiosime visas vietas, kurios liko ir dar ką nors pasiūlysime“, – kalbėjo A.Vaitkuvienė.

Asmeninio archyvo nuotr. /Agnė Vaitkuvienė
Asmeninio archyvo nuotr. /Agnė Vaitkuvienė

Palangoje įsikūrusio viešbučio „Palangos žuvėdra“ direktorius Kristupas Šliogeris taip pat sakė, kad visą birželį užimtumas rekordinis.

„Jau turbūt nuo gegužės vidurio esame sausakimši. Dar nė vienais metais taip nebuvo – tiek gegužės antra pusė, tiek visas birželis yra kaip geriausiais laikais liepa būdavo. Gausu žmonių, visi išsiilgę jūros, tai nuotaikos tikrai labai optimistinės“, – džiaugsmo neslėpė viešbučio Palangoje vadovas.

K.Šliogerio teigimu, žmonės aktyviai rezervuojasi nakvynę ir liepos bei rugpjūčio mėnesiams.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Medinis takas link jūros
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Medinis takas link jūros

„Nėra taip, kad jau visai 100 proc. būtų užimta, bet rezervacijos labai intensyvios. Jos prasidėjo, kai buvo atšaukti visi judėjimo apribojimai. Kokias dvi savaites netilo telefonai ir žmonės masiškai rezervavosi visai vasarai“, – nurodė K.Šliogeris.

Kito viešbučio Palangoje „Pajūrio Gabija“ direktorė Indrė Stasiulaitytė trečiadienį po pietų nurodė, kad viešbutis Joninių savaitgaliui dar turi kelis laisvus apartamentus.

„Rezervacijos pildosi liepos mėnesiui. Turime užsakymų ir rugpjūčiui”, – nurodė I.Stasiulaitytė.

Patikrinus viešojo apgyvendinimo įstaigų užsakymo internetu svetainę „Booking.com“, matyti, kad Palangoje 95 proc. apgyvendinimo įstaigų vietų ilgąjį savaitgalį jau nėra.

Ieško kokybės ir patogios vietos

A.Vaitkuvienė sakė, kad lietuviai dažniausiai renkasi vidutinio lygio sodybas, kuriose nakvynė vienam žmogui kainuoja 25 eurus.

Milan Seitler / Unsplash nuotr./Sodyba
Milan Seitler / Unsplash nuotr./Sodyba

Anot jos, keičiasi ir atvykstančiųjų tendencijos – dabar į sodybas atvažiuoja mažesnės grupės.

„Dabar grupės mažesnės. Atvyksta, kaip aš vadinu, išplėstinė šeima: su tėvais, su seneliais arba pora šeimų, draugų grupė“, – sakė A.Vaitkuvienė.

Savo ruožtu K.Šliogeris kalbėjo, kad kainos truputį pakilo, tačiau, anot pašnekovo, jos yra antraeilis dalykas, sprendžiant, kur atostogauti.

„Kainos truputėlį pakilo, bet Palanga jau išaugo iš to laiko, kai kainomis konkuravome. Dabar konkuruojame kokybe, nes žmonės dėl 5 ar 10 eurų visiškai nesuka galvos. Anksčiau būdavo – kur pigiau, ten ir važiuoja, o dabar visi ieško kokybės, patogios vietos, o kaina yra antraeilis dalykas“, – tikino „Palangos žuvėdra“ direktorius.

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ atstovė Kristina Vaičienė nurodė, kad kiekvienais metais Joninių šventė į Neringą pritraukia didelį būrį svečių, ne išimtis ir šie metai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nida
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nida

„Didžioji dalis apgyvendinimo vietų yra jau užimtos, kiti poilsiautojai skuba užsisakyti likusias laisvas vietas. Mūsų žiniomis, laisvų vietų dar yra“, – sakė K.Vaičienė.

„Booking.com“ duomenimis, Neringoje ilgąjį savaitgalį 98 proc. vietų jau yra rezervuotos.

Tiesa, K.Vaičienė atkreipė dėmesį, kad ne visi apgyvendinimo paslaugų teikėjai dirba su šia rezervacine sistema.

Pasak jos, apgyvendinimo paslaugų kainos yra labai panašios į praeitų metų kainas. Neženklus jų pakilimas susijęs su elektros, vandens, šildymo, maisto, kitų paslaugų kainų kilimu.

Neringos savivaldybės nuotr./Neringa
Neringos savivaldybės nuotr./Neringa

„Kainos labai priklauso nuo sezono: birželį jos žemesnės, liepos, rugpjūčio mėnesiais pasiekia piką. Kainos priklauso ir nuo viešbučio klasės. Birželį numeris kainuoja 65–95 eurus, liepos mėnesį – 80–125 eurus, kitame viešbutyje 69–160 eurus birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais. Dar kitame viešbutyje birželį 149–229 eurus, liepos ir rugpjūčio mėnesiais 169–329 eurus. Dar kitame – 95 eurus birželį, 150 eurų liepos, rugpjūčio mėnesiais“, – sakė K.Vaičienė.

Jos teigimu, vasarą Neringoje atsidarė naujas restoranas „22 mylios“, restoranas „Purvynės perlas“, taip pat šiuo metu atsidaro naujos kavinės buvusio žuvies ūkio pastate, naujas restoranas ir baras suremontuotame „Nidos banga“ viešbutyje.

Kai kurie įžvelgė bėdų dėl sezoninių darbuotojų

Kalbėdamas apie situaciją dėl personalo, K.Šliogeris sakė, kad pritraukti sezoninių darbuotojų itin sudėtinga.

„Su sezoniniais darbuotojais kiekvienais metais yra didelė problema, iš kurios rutuliojasi daug problemų Palangoje, net ir didžiuliais atlyginimais sunku žmones prisivilioti į Palangą dviem ar trims mėnesiams. Nors ir suteikiame apgyvendinimą, maitinimą, mokame didžiulę algą, bet vis tiek labai sunku su darbuotojais – nežinau, ar tai dėl lietuviško sėslumo, ar dėl ko nors kito“, – sakė K.Šliogeris.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vidurdienis Palangos pliaže
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vidurdienis Palangos pliaže

Jis neatskleidė, kokius atlyginimus siūlo naujiems darbuotojams.

„Nedetalizuosiu, bet lyginti su Lietuvos vidurkiais tai yra gerokai didesnis atlyginimas“, – nurodė viešbučio vadovas.

Tuo metu viešbučio „Pajūrio Gabija“ direktorė nurodė, kad šiuo metu surinkta beveik visa komanda.

Pietų Lietuvos kurortai laukia svečių, kainų nekelia

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro vadovas Rimantas Palionis sakė, kad savaitgalį mažieji viešbučiai užsipildo beveik 100 proc., o didieji – iki 80 proc.

Kainos, anot jo, galėjo kiek pakilti maitinimo įstaigose, tuo metu paslaugų, viešbučių, gydymo procedūrų paslaugos išliko tame pačiame lygyje.

123rf.com nuotr./Druskininkai
123rf.com nuotr./Druskininkai

„Aš manyčiau, kad verslas labai suinteresuotas klientų srautų atgavimu ir konkurencija. Kalbant apie gydomuosius, balneologinius kurortus, didelė konkurencija ne tik Lietuvoje, bet ir regione“, – sakė R.Palionis.

R.Palionis pasakojo, kad, atsižvelgiant į situaciją dėl vakcinavimo, vasarą tikimasi sulaukti turistų iš Izraelio, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Vokietijos.

Savo ruožtu Birštono turizmo informacijos centro specialistas turizmui Juozas Aleksandravičius teigė, kad ilgajam savaitgaliui apgyvendinimo įstaigose likusi vos viena kita laisva vieta. Tuo metu kainos, anot jo, didžiosiose apgyvendinimo paslaugų teikimo įstaigose pakils apie pusę procento, smulkesni paslaugų teikėjai kainų nekeis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs