JT Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) parengtoje naujoje ataskaitoje analizuojamas nuotolinio daro poveikis, naujoms technologijoms ir toliau iš esmės keičiant darbo vietos sampratą. Tyrimo metu buvo analizuoti duomenys iš penkiolikos šalių.
TDO nustatė, kad dirbdami už tradicinio biuro ribų darbuotojai yra produktyvesni, tačiau tokiu atveju didėja rizika, kad „bus dirbama ilgiau, darbo intensyvumas bus didesnis, sutriks darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra“.
Ataskaitoje pateikiami trys variantai: dalis žmonių reguliariai dirbo namie, dalis buvo itin mobilūs, ir nuolat dirbo skirtingose vietose, o trečioji grupė apylygėmis dalimis dirbo biure ir kitoje vietoje.
Visų trijų grupių atstovai sakė, kad patyrė daugiau streso ir juos labiau kankino nemiga, lyginant su žmonėmis, kurie visuomet dirba biure. Pavyzdžiui, 41 proc. itin mobilių darbuotojų patyrė tam tikrą streso lygį. O tarp biuro darbuotojų šis rodiklis siekė 25 proc.
42 proc. žmonių, kurie dirbo namie arba skirtingose vietose, kentėjo nuo nemigos, palyginti su 29 proc. tarp žmonių, kurie nuolat dirba savo darbovietėje.
Apskritai tyrimas parodė, kad egzistuoja akivaizdūs rizikos veiksniai, susiję su „darbo skverbimusi į erdvę ir laiką, kuris paprastai turėtų būti skirtas asmeniniams gyvenimui“, nurodoma ataskaitoje.
Jos bendraautorius Jonas Messengeris ragina darbdavius leisti darbuotojus dirbti kelias dienas per savaitę ne biure.
„Dvi ar trys dienos darbo namie yra pats tas“, – sakė jis.