2023 05 22

Kai atlyginimas – paslaptis: darbo sutartis gali įpareigoti tylėti ir apie savo algą

Informacija apie tai, kokį atlyginimą gaunate, neretai yra konfidenciali, o jos atskleidimas gali netgi užtraukti atsakomybę. Dėl šios priežasties teisininkai perspėja įdėmiai perskaityti darbo sutartis prieš jas pasirašant. Tačiau realybėje tokie įpareigojimai yra daugiau „solidarumo“ ženklas, sako darbdavių atstovas, o panašų nusižengimą įrodyti labai sunku.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Darbo užmokestis gali būti laikomas konfidencialia informacija ir gali būti atvejų, kuomet jo negalima atskleisti, sakė su 15min kalbėjusi advokatė, Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos narė Julija Kalpokienė.

„Ne apie viską, ką žmogus dirbdamas sužino, gali kalbėti. Darbuotojui reikėtų perskaityti, kas laikoma konfidencialia informacija, kas sudaro komercinę paslaptį, ant ko jis pasirašo. Kartais pasirašo sutartį ir neįsigilina“, – sakė pašnekovė.

Ji pabrėžė, kad teisiškai egzistuoja dvi jautrios informacijos kategorijos – komercinė paslaptis ir konfidenciali informacija. Atlyginimo dydis greičiausiai nepatektų į komercinės paslapties kategoriją, tačiau dažnai yra laikomas konfidencialia informacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų