Anksčiau buvo skelbta, jog Vašingtono kaltinimai „Huawei“ finansų direktorei yra susiję su „Huawei“ įrangos tiekimu Iranui, nors tai pažeidė Jungtinių Valstijų paskelbtas sankcijas.
Vankuveryje paskelbtuose teismo dokumentuose yra aiškiau parodomas ryšys tarp „Huawei“ ir Honkongo bendrovės „Skycom Tech“, kuri bendradarbiavo su Iranu.
JAV administracija tvirtina, jog „Huawei“ šią Honkongo bendrovę kontroliavo kur kas ilgiau, negu galvojo bankai, bendradarbiavę su Kinijos gamintoja.
Dokumentuose nurodoma, jog bendrovė, kuriai „Huawei“ pardavė „Skycom“ – Mauricijuje užregistruota „Canicula Holdings“, – „Huawei“ ataskaitose buvo „minima kaip neoficialus padalinys Sirijoje“.
Be to, „Huawei“ per keletą operacijų, kurias pradėjo vykdyti 2009 metais, „Canicula“ suteikė 13,8 mln. eurų paskolą „Skycom“ įsigijimui.
Teismo dokumentai taip pat rodo, jog „Huawei“ turėjo padalinius Sudane ir Sirijoje, taigi ir vėl pažeidė JAV sankcijas.
Teismo dokumentuose taip pat pažymima, jog dėl „Huawei“ nukentėjo keturi bankai – HSBC, „Standard Chartered“, „Citigroup“ ir „BNP Paribas“, – nuo kurių kinų bendrovė slėpė savo ryšius su Iranu, ir dėl to jie nesąmoningai pažeidė šiai šaliai paskelbtas Vašingtono sankcijas.
HSBC ir „Standard Chartered“ nutraukė bendradarbiavimą su „Huawei“, kuris, jų nuomone, kelia per didelę riziką, anksčiau rašė JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“. Tuo tarpu „Citigroup“ 2018 metų pabaigoje vis dar palaikė verslo ryšius su kinų bendrove.
„Huawei“ pateikė savo komentarą. „Mes esame informuoti apie su Meng Wanzhou byla susijusius dokumentus, neseniai paskelbtus Kanados teismo. Kaip ir teigia Meng advokatai, ji yra etiška ir garbinga verslininkė, kuri nė vienos savo gyvenimo sekundės nepraleido norėdama pažeisti JAV įstatymus. Mes neigiame šiuose dokumentuose pateiktus kaltinimus „Huawei“. Mūsų JAV teisininkų komanda gins mūsų nekaltumą teisme, ir mes tikime, kad JAV teismų sistema galiausiai padarys tą pačią išvadą“, – teigiama „Huawei“ komunikacijos vadovo Baltijos šalyse Mindaugo Plukio komentare.