Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, rekomenduojama vengti nebūtinų kontaktų su bendro naudojimo ar galimai nesaugiais paviršiais, o PIN klaviatūros yra vienas iš dažniausiai liečiamų paviršių degalinėse.
„Bankams padvigubinus bekontakčių atsiskaitymų limitą, klientų saugumui ir patogumui užtikrinti ir mes pakeitėme atsiskaitymo nustatymus degalinėse, kad norintys įsigyti didesnį degalų kiekį vairuotojai galėtų atsiskaityti greičiau ir saugiau“, – teigia didžiausią šalyje automatinių degalinių tinklą valdančios „Neste Lietuva“ generalinis direktorius Markus Lindkvistas.
Tinklo degalinėse atsiskaitant bekontakčiu būdu vairuotojams nuo šiol tereikės pasirinkti kolonėlės numerį. Anksčiau, įsipilant degalų už daugiau nei 25 eurus ir mokant bekontakte mokėjimo kortele, vairuotojai turėjo ne tik surinkti PIN kodą, bet paspausti dar 3 mygtukus ant bendro naudojimo paviršių. Nuo šiol iki 50 eurų atsiskaitant bekontakte mokėjimo kortele tiesioginių fizinių kontaktų su PIN klaviatūra nebeliks.
M.Lindkvisto teigimu, karantino metu tinklo degalinėse PIN klaviatūros yra reguliariai valomos ir dezinfekuojamos, visose degalinėse klientams sudarytos sąlygos naudotis vienkartinėmis pirštinėmis, o dalyje degalinių – ir dezinfekciniu rankų skysčiu.
Automatinių degalinių tinklo atstovas pastebi, kad nuo karantino paskelbimo pradžios vairuotojai rečiau atsiskaito grynaisiais pinigais, kurie yra vienas iš užkrečiamųjų ligų sukėlėjų perdavimo būdų, ir dažniau renkasi atsiskaitymą banko mokėjimo kortelėmis.
„Pirmą karantino savaitę bendras privačių klientų atsiskaitymų banko mokėjimo kortelėmis operacijų skaičius šoktelėjo lyginant su savaite prieš tai. Nors antrą karantino savaitę operacijų skaičius krito, bet atsiskaitymų banko kortelėmis proporcija išliko didesnė nei savaitę prieš karantino paskelbimą. Skatiname klientus ir toliau rinktis mažiau fizinio kontakto reikalaujantį atsiskaitymą – taip kiekvienas apsaugosime save ir prisidėsime prie virusinės infekcijos plitimo stabdymo“, – pabrėžia M.Lindkvistas.
Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, šiuo metu mokėjimai iki 25 eurų sudaro apie 85 proc. visų atsiskaitymų bekontaktėmis kortelėmis, o iki 50 eurų – 95 proc.