Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Kauno rajone iškilo moderniausias vandenlenčių parkas Baltijos šalyse

Mantas Gervetauskas gimė ir augo Kaune, tačiau pastaruosius 13 metų gyveno Jungtinėje Karalystėje. Grįžus gyventi į Lietuvą ir beieškant verslo idėjų gimtinėje, pažintis su būsimu verslo partneriu leido per rekordiškai trumpą laiką pastatyti moderniausią vandenlenčių parką Baltijos šalyse. Tiesa, kelias link tikslo buvo kupinas iššūkių, – rašoma „Brandnomikos“ pranešime spaudai.
„Vanduo Marse“ vandenlenčių parkas Kauno rajone
„Vanduo Marse“ vandenlenčių parkas Kauno rajone / „Vanduo Marse“ nuotr.

Pasak Manto, jis jau kurį laiką domėjosi vandenlenčių sportu, intensyviai plaukiodavo. Šis gyvenimo būdas jį suvedė su būsimu verslo partneriu, vandenlenčių sporto treneriu ir entuziastu Dovydu Rekščiu. Būtent Dovydas buvo tas žmogus, kuris Mantui papasakojo viziją – Kauno rajone pastatyti unikalų vandenlenčių parką.

„Vanduo Marse“ nuotr./„Vanduo Marse“ vandenlenčių parkas Kauno rajone
„Vanduo Marse“ nuotr./„Vanduo Marse“ vandenlenčių parkas Kauno rajone

2020 metų lapkritį, suvieniję jėgas ir investavę visas savo asmenines santaupas, verslininkai pradėjo įgyvendinti idėją.

Didžiąją dalį darbų verslininkai darė patys.

Per rekordiškai trumpą laiką – 8 mėnesius, 11 ha sklype buvo iškastas vandens telkinys, sumontuota reikalinga įranga bei pastatytas restoranas.

Parke jau dirba 20 žmonių, o sezono metu planuojama įdarbinti iki 40-ties.

Tradiciniai bankai žiūrėjo skeptiškai

Kaip teigia vandenlenčių parko įkūrėjai, įpusėjus „Vanduo Marse“ statyboms, paaiškėjo, kad norint užbaigti parką, reikės papildomų lėšų. Mantas ir Dovydas kreipėsi į bankus, tačiau anot verslininkų, konservatyvus tradicinių bankų požiūris į klientą neleido gauti reikalingo finansavimo.

Tai, kad Lietuvoje smulkus ir vidutinis verslas sunkiai prieina prie bankų paskolų, patvirtina ir Europos Komisijos kasmet atliekama verslo priėjimo prie finansavimo apklausa.

Pavyzdžiui, apklausos rezultatai atskleidė, kad 2020 metais įmonių priėjimas prie bankų paskolų Lietuvoje sumažėjo labiausiai visoje Europos Sąjungoje.

„Vanduo Marse“ nuotr./Vandenlenčių parko įkūrėjai M.Gervetauskas ir D.Rekštys
„Vanduo Marse“ nuotr./Vandenlenčių parko įkūrėjai M.Gervetauskas ir D.Rekštys

„Bankai prašė mūsų atsiųsti daug prezentacijų apie projektą, atsakyti į įvairius klausimus, tačiau pastebėjome, kad didžioji dalis mūsų siųstos informacijos net nebuvo skaitoma. Matėsi, kad tradicinio finansavimo atstovai nesigilino, koks yra vandenlenčių sporto potencialas ir populiarumas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje“, – prisiminė M.Gervetauskas.

Anot įkūrėjų, negavus reikalingo finansavimo, buvo sunkių akimirkų, net galvota ir apie projekto uždarymą. Situacija pasikeitė iš esmės susipažinus su alternatyvaus finansavimo atstovais, įmone „Finpro“.

„Finpro“ partneris, valdybos narys Kęstutis Grinaveckas pripažįsta, kad į pramogų verslo projektų finansavimą dažniausiai žiūrima atsargiai tiek bankiniame, tiek alternatyvaus finansavimo sektoriuje. Kadangi tai rizikinga verslo sritis, tik nedaugelis išgirsta teigiamą atsakymą.

„Visgi skyrėme laiko išsamiai susipažinti su Manto ir Dovydo projektu, ypač atidžiai vertinome, kokia akcininkų patirtis versle, kokia dalimi patys akcininkai dalyvauja visame projekte, kokia tokio verslo aplinka Lietuvoje šiuo metu ir kokios ateities perspektyvos. Šie aspektai svarbūs priimant bet kokį finansavimo sprendimą. Šiuo atveju buvo ir akcininkų įsitraukimas, ir srities išmanymas, ir aiški verslo valdymo bei plėtros vizija, todėl priimti teigiamą finansavimo sprendimą nebuvo sunku“, – patikino K.Grinaveckas.

Unikalus vandenlenčių parkas regione

Verslininkų įkurtas „Vanduo Marse“ – tai ilgiausias – 650 metrų, vandenlenčių parkas Baltijos šalyse. Jame įrengta moderniausia šešių bokštų sistema ratu ir sumontuota daugiausiai Lietuvoje – 17, figūrų. Vienu metu parke gali čiuožti net 9 žmonės.

Norėdami sukurti dar didesnį vertę klientui, verslininkai parke pastatė restoraną, kuris vienu metu gali priimti iki 200 žmonių.

Artimiausiu metu klientams planuojama pasiūlyti nakvynės paslaugas nameliuose, šalia šaltuoju metų sezonu įrengti snieglenčių parką.

Toks konceptas leis lankytojams turiningai leisti laisvalaikį ištisus metus. Planuojama, kad parkas per dieną galėtų priimti 300–500 žmonių.

Nors „Vanduo Marse“ dar nėra ir metų, bet parkas jau pastebėtas ir užsienyje. Pasak D.Rekščio, Vokietijoje esantys vandenlenčių parko įrangos kūrėjai Kauno rajone esantį parką dažnai naudoja kaip pavyzdį kitiems, kaip turi atrodyti saugus ir kokybiškas parkas.

Išmoktos pamokos

Kaip teigia parko įkūrėjai, šis projektas dar kartą įrodo, kad gyvenime nėra neįmanomų dalykų. Su gera komanda galima įgyvendinti bet kokią idėją. Žinoma, taip pat reikia susitaikyti, kad verslo pradžia būna sunkiausia ir tam reikia skirti daug laiko.

Tai būna savotiškas išbandymas ir artimiesiems, kadangi didesnę laiko dalį tenka skirti ne šeimai, o verslui.

„Įsitikinome, kad dažnai verslo pradžioje galima išgirsti žodžius „neįmanoma“, „jums nepasiseks“, tačiau visada reikia tikėti savo idėja ir komanda“, – patikino M.Gervetauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas