Kai Danielis Grekas Sanchezas kartu su bendraminčiais prieš metus įkūrė startuolį „Salesforge“, lėšų nuomotis biurą jis neturėjo. Tačiau jaunieji verslininkai sprendimą surado – jie kasdien susitikdavo prekybos centro „Panorama“ kavinėse, kuriose visą dieną darbuojantis startuolio veikla ir įsibėgėjo.
„Kai bandai kurti savo verslą iš santaupų, turi per tai pereiti. Susitikdavome „Panoramoje“ ir sėdėdavome čia iki pat darbo pabaigos. Blogų reakcijų nesulaukdavome, „Panoramoje“ yra daug darbui pritaikytų erdvių, ten, sakyčiau, vos ne kaip darbo centras. Taip dirbome kokius 4 – 7 mėnesius, ir tada jau pasiekėm kertinį momentą, kai į mus pradėjo kreiptis žymiai daugiau klientų, tuomet mumis susidomėjo ir investuotojai. Tada jau atsirado pinigų ir pirmajam biurui“, – su šypsena pačią veiklos pradžią prisiminė pašnekovas ir pridūrė, kad dabar startuolyje jau dirba 22 darbuotojai, o įmonė pritraukusi pusę milijono investicijų.
Tokių istorijų, kaip D.Sanchezo – ne viena. Užsukus į kavines bet kuriuo metu gali pamatyti prie kompiuterio palinkusius ar net į darbinį vaizdo skambutį įsitraukusius lankytojus.
Kaip darbo iš kavinių privalumai įvardinamos gan kasdieniškos priežastys: nereikia mokėti nuomos mokesčio už biurą, kasdien gali dirbti iš įvairiausių, tą akimirką patogiausių lokacijų, taip susitaupo laikas, kurį „ištemptų“ kelionė viešuoju transportu ar automobiliu piko valandomis.
Vis dėlto, kai kurios Europos kavinės skelbia jau pavargusios nuo tokių visą dieną dirbančių klientų ir imasi įvairių iniciatyvų – uždraudžia nešiojamuosius kompiuterius ar už naudojimąsi jais ima valandinį mokestį. O ką apie tai mano lietuviškos kavinės?