Portalas eversus.lt rašo, kad šie investuotojai už savo riziką galėtų tikėtis didelės grąžos, jeigu teismas panaikintų Indėlių draudimo fondo pirmumo teisę prieš kitus kreditorius.
„Snoro“ bankroto administratoriaus ataskaitoje nurodoma, kad ketvirtosios eilės kreditorių reikalavimai sudaro apie 2,4 mlrd. litų. Tarp ketvirtosios eilės kreditorių yra ir įmonių, registruotų Lietuvoje, taip pat ir įmonių, registruotų už Lietuvos ribų, fizinių asmenų.
Didžiausios ne bankinės finansinės grupės Lietuvoje „Orion Securies“ vadovas Alius Jakubėlis sako, kad pasaulyje tokius reikalavimus dažniausiai superka profesionalios privačios įmonės. Jos prekiauja bankrutuojančių įmonių reikalavimais ir/arba pačios juos laiko, taip pat perparduoda fondams. Pasaulyje yra išplėtota ir tokių produktų antrinė rinka, jos pagrindinis tikslas yra uždirbti iš pigiai įsigyto reikalavimo arba perimti bankrutuojančios įmonės kontrolę.
„Lietuvos dujos“ turi 20 mln. litų vertės banko „Snoras“ indėlio sertifikatą. Bendrovės atstovai teigė, kad ji svarsto visas lėšų susigrąžinimo galimybes.
Tokio pat dydžio indėlio sertifikatą tebeturi šiuo metu į dvi įmones daloma investicinė bendrovė „Invalda“. Jos prezidentas Dalius Kaziūnas teigė, kad jeigu atsirastų norinčių iš jų nupirkti šį sertifikatą, tai bendrovė svarstytų tokį pasiūlymą.
„Rokiškio sūris“ turi įsigijęs 15 mln. litų vertės „Snoro“ indėlio sertifikatą. Bendrovės valdybos pirmininkas Dalius Trumpa sakė, kad jų bendrovė pati laukia Konstitucinio teismo sprendimo ir pirkėjų neieško.
„Pinigų apyvartinėms lėšoms mums netrūksta, todėl parduoti savo turimą indėlio sertifikatą neketiname“, – tvirtino D.Trumpa.