„Oficialusis administratorius ir specialieji vadovai iš EY gali patvirtinti, jog su „Jingye Steel (UK) Ltd“ ir „Jingye Steel (UK) Holding Ltd“ buvo sudaryta pardavimo sutartis dėl „British Steel Limited“ verslo ir turto įsigijimo“, – pažymima pranešime, kuriame taip pat nurodoma, jog sandoriui būtini atitinkamų reguliavimo institucijų leidimai.
„Jingye“ atskirai pranešė, jog į gegužę žlugusią bendrovę per ateinantį dešimtmetį investuos 1,2 mlrd. svarų (1,4 mlrd. eurų), kad ji vėl taptų konkurencinga ir tvariai veiktų.
Spaudoje buvo skelbta, jog „Jingye“ už „British Steel“ sumokės 70 mln. svarų.
„Jingye“ įsigis „British Steel“ plieno gamyklas Jungtinėje Karalystėje, taip pat bendrovei priklausančius Nyderlandų plieno gamintojos „FN Steel“, „British Steel France“ ir specializuotos Didžiosios Britanijos gamybos bendrovės „TSP Engineering“ akcijų paketus.
Sandoris su „Jingye“ leis išgelbėti tūkstančius darbo vietų.
Vien „British Steel“ turi apie 5 tūkst. darbuotojų, o su bendrovės tiekimo grandine yra susiję dar 20 tūkst. darbo vietų.
Kinijos Hebėjaus provincijoje įsikūrusi „Jingye Group“ specializuojasi geležies ir plieno gamybos srityje, tačiau grupė taip pat yra investavusi turizmo, viešbučių ir nekilnojamojo turto sektoriuose.
Grupė savo svetainėje skelbia, jog turi 23,5 tūkst. darbuotojų, o jos turto vertė siekia 39 mlrd. juanių (5,5 mlrd. JAV dolerių).