Vyriausybė nutarimu uždraudė teikti grožio, taip pat kitas paslaugas, kurių teikimo metu būtinas ilgesnis nei 15 minučių kontaktas.
Iš esmės toks kontaktas būtinas atliekant absoliučią daugumą grožio procedūrų.
„Mes neisime streikuoti, daužyti vitrinų ir nekelsime riaušių, bet ar tikrai to reikėjo? Aš nežinau“, – 15min sakė Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos vadovė Jolanta Mačiulienė.
Pasak jos, grožio paslaugų teikimui įvesta daug reikalavimų, susijusių su dezinfekavimu ir atstumais, o tam reikėjo ir investuoti papildomai.
Anot grožio specialistų atstovės, tai leido paslaugas teikti saugiai. Ji tvirtino negirdėjusi apie užsikrėtimo COVID-19 atvejus grožio salonuose.
„Pažiūrėjus, pavyzdžiui, kas darosi prekybos centruose – labai liūdna, nes mes, skirtingai nei kai kurie, iš tikrųjų stengėmės dirbti saugiai kaip įmanoma“, – kalbėjo J.Mačiulienė.
Reikės, dirbs ir iki išnaktų
Paskutinę dieną iki griežtesnių veiklos apribojimų dirbančios kirpyklos ir grožio salonai, panašu, susiduria su klientų anšlagu.
Keli salonai, su kuriais susisiekė 15min, informavo, kad laisvų vietų iki darbo dienos pabaigos nebeturi, o dalis netgi būtų sutikę priimti klientus ir pasibaigus darbo laikui.
Mes net duris rakindavome, kad kirpykloje būtų ne daugiau kaip vienas klientas.
Pati grožio specialiste dirbanti J.Mačiulienė tvirtino, kad antradienį irgi užtruks darbe.
Dvarčionių kirpyklos vadovė Neringa Markauskaitė sakė, kad itin daug darbo buvo pirmadienį, kai teko darbuotis iki pusės vienuoliktos vakaro, kai įprastai dirbama iki 19 valandos.
„Šiandien aš jau namie. Darbo mažiau“, – 15min teigė ji.
N.Markauskaitė taip pat teigė nesuprantanti draudimo dirbti grožio salonams, nes šie, jos teigimu, veikė itin saugiai.
„Mes net duris rakindavome, kad kirpykloje būtų ne daugiau kaip vienas klientas. Viskas vyko pagal rezervacijas“, – pasakojo kirpyklos direktorė.
Vis dėlto ji tvirtino, jog susisiekus paslaugų norintiems klientams galėtų dirbti ir antradienį vakare, kad ir iki išnaktų.
„Jeigu tik paprašytų“, – kalbėjo N.Markauskaitė.
Pandemijos valdymas
Naujoji Vyriausybė karantiną griežtina siekdama pažaboti spartų koronaviruso plitimą.
Praėjusią parą patvirtinti 1432 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė 38 žmonės.
Tai didžiausias per parą užfiksuotų mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios.
Praėjusią parą pasveiko 2591 sirgusysis.
Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 96 tūkst. 452 asmenys, 53 tūkst. 501 – tebeserga, 41 tūkst. 665 – pasveiko.
Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 863 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 423 užsikrėtusieji.