Klaipėdiečiai nuo vasario už vandenį jau mokės kitą kainą

Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ klientams nuo vasario mėnesio keičiasi paslaugų ir abonentinis mokestis.
Geriamasis vanduo
Geriamasis vanduo / 123RF.com nuotr.

Vadovaujantis lapkričio viduryje įsigaliojusiu nauja LR Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo redakcija, bendrovės „Klaipėdos vanduo“ valdyba patvirtino geriamojo vandens apskaitos prietaisų priežiūros, kitaip dar vadinamą abonentinį mokestį.

Jis gyventojams nuo vasario mėn. 1 d. keičiasi neženkliai. Abonentinis mokestis klientams, gyvenantiems butuose, padidėja tik 0,01 Eur/butui iki 0,74 Eur be PVM per mėn.

Klientams, gyvenantiems nuosavuose namuose, abonentinis mokestis sumažėja 0,01 Eur/apskaitos prietaisui iki 0,97 be PVM per mėn. Juridiniams asmenims abonentinis mokestis didės priklausomai nuo apskaitos prietaiso tipo ir diametro.

Vanduo brangs labiau

Lapkričio pabaigoje Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) galutinai patvirtino geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, kurios įsigalios nuo kitų metų vasario 1 dienos. Vidutinė bazinė kaina už vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą vidutiniškai didėja 0,57 EUR neįskaičiuojant PVM.

„Net 75 procentus kainos padidėjimo sudaro drastiškai išaugusios elektros išlaidos. Lyginant praėjusių metų ir šių metų 10 mėnesių išlaidas elektrai, jos išaugo 221 procentu. Nepaisant to, kad energetikos kaštai įmonei išaugo ženkliai, paslaugų kaina gyventojams auga apie 30 procentų. Praėjusiais metais už elektrą sumokėjome 967,5 tūkst. eurų, šiemet už tą patį laikotarpį daugiau nei 3,1 milijonus eurų. Tai nemenka finansinė našta ir jei iki šiol metus baigdavome pelningai, tačiau deja, šie metai bus finansiškai nuostolingi“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Suprasti akimirksniu

  • Dabar klientai, gyvenantys butuose, mokėjo 1,65 Eur/m3 nuo vasario pasikeitus kainai, mokės 2,22 Eur/m3 be PVM.
  • Gyvenantys nuosavuose namuose mokėjo 1,63 Eur/m3, mokės 2,20 Eur/m3 be PVM.
  • Juridiniams asmenims kaina kinta nuo 1,68 Eur/m3 iki 2,25 Eur/m3 be PVM.
  • Vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas klientams, perkantiems vandenį patalpų šildymui ir karštam vandeniui ruošti bei klientams, atsiskaitantiems daugiabučio namo įvade, kaina kinta nuo 1,59 Eur/m3  iki 2,16 Eur/m3 be PVM.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ praėjusiais metais (2020-2021 m.) investavo daugiau nei 15 milijonų eurų į  vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtrą bei rekonstrukciją Klaipėdos mieste ir rajone, į vandens gerinimo įrenginius, aplinkos taršos mažinimą ir žinoma, į nepriklausomą energetiką. O investicijos per pirmus 10 šių metų mėnesius sudaro daugiau nei 6,8 mln. Eur.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Benitas Jonikas
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Benitas Jonikas

„Nepaisant to, kad šiemet didelį dėmesį skyrėme energetikos kaštų suvaldymui, tačiau tik investuodami į tinklų rekonstrukciją ir geriamojo vandens kokybės gerinimą, gyventojams galime užtikrinti nenutrūkstamą kokybiškų paslaugų teikimą. Nenorėdami stabdyti būtinų investicijų, tokių kaip saulės elektrinių įrengimo, kurios amortizuoja nuolat augančias energetikos sąnaudas, suprantame, kad tik investuodami ir nuolat ieškodami geriausių sprendimų, ateityje galime užtikrinti energetinį nepriklausomumą, kokybiško vandens tiekimą ir diegdami naujausias technologijas užtikrinti aplinkos taršos mažinimą, – sako bendrovė „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Nuo vasario mėnesio keičiasi ir paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugos kaina. Dabar juridiniai asmenys moka 0,12 Eur/m3 , nuo vasario mokės 0,17 Eur/m3 . Gyventojams šis mokestis netaikomas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis