Tiesa, toks atsakymas skaitytojų neturėtų nustebinti. Apie pandą savo namuose tikriausiai yra pasvajojęs ne vienas. Kaip teigia San Diego zoologijos instituto ekspertai, viena pagrindinių priežasčių, kodėl taip mylime pandas slypi jų valgymo įpročiuose – jie mums primena mus pačius.
Tuo tarpu Antarktyje gausiausiai gyvenantys pingvinai taip pat garsėja tuo, kad yra draugiški, nesibijo žmonių ir nevengia prie jų prieiti. Štai vien praėjusiais metais pingvinui Olavui už nuopelnus buvo suteiktas Norvegijos brigados vado karinis laipsnis.
10 keisčiausių gyvūnų rūšių, kurias žmonės laiko namuose
- Gekonai
- Vabzdžių krabai
- Pilvotosios kiaulės
- Skruzdėlės
- Perūkuotieji tamarinai
- Kikiliniai
- Nykštukinės voverinės skraiduolės
- Kapibarai
- Tinginiai
Tačiau sugrįžkime į Lietuvos klimatą ir mūsų namuose dažniau sutinkamus gyvūnus. Kodėl juos taip mylime ir negailime jiems pinigų?
TAIP PAT SKAITYKITE: Gyvenimas su 16 augintinių – kiekviena diena, kaip „kačių vaizdeliai“ internete
Geram draugui pinigų negaili
„Augintinis yra mano geriausias draugas. Kaip ir patys pastebėjote, gyvūnai, skirtingai nei žmonės, niekada neišduoda ir nežemina kitų“, – filosofiškai savo santykį su augintiniu apibrėžia G.Drukteinis.
Jis teigia, jog šuniukas – puikus pašnekovas: „Visada kantriai išklauso, ką turiu pasakyti, ir, beje, man niekada neprieštarauja, o tai šiame pasaulyje yra daug.“ Būtent dėl to, kad Švepsas toks svarbus namų personažas, jam yra negailima pinigų.
„Šuniukas ėda tik nepigų maistą (ne ėdalą, o būtent maistą), už kirpyklą mokame daugiau, nei aš moku savo kirpykloje, „monolitkės“ pusrūsyje, vaistai, visokie lašai nuo erkių, madingi pavadėliai ir kartais suniokotas inventorius“, – finansinę Švepso priežiūros išraišką vardija G.Drukteinis.
Pašnekovas taip pat prasitaria, jog sykį šuniukas yra įkandęs jam į koją, suplėšydamas 140 dolerių kainavusias „Brooks Brothers“ kelnes: „Ką gi, bent jau šortus įsigijau [juokiasi].“
Svarbiausia namuose – geri žmonės ir tinkama aura
Akivaizdu, jog nuolatinės priežiūros reikalauja ne tik augintinis, bet ir šeimininko būstas. „Mūsų šuniukas – gana švarus, nors kvapas, žinoma, yra. Naudojame specialius dezodorantus, tačiau man atrodo, kad svarbiausia namuose – geri žmonės ir tinkama aura, o ne kvapas“, – teigia G.Drukteinis.
Kaip ir kiekvienas gyvūnas, Švepsas turi savo mėgstamą „būdą“ namuose – drabužių spintą. Be abejo, tai atneša papildomų rūpesčių šeimininkams, kurie nenori į viešumą eiti pūkuoti, plunksnuoti, padengti aksominio kailio šydu.
G.Drukteinis teigia, jog šią problemą sprendžia „senu patikrintu būdu“ – apiplaukuotus paltų skvernelius valo lipnia juosta. Tuo tarpu spintos angų bei, žinoma, viso būsto grindų ir baldų valymui yra įsigijęs inovatyvų, britų inžinieriaus sukurtą belaidį dulkių siurblį „Dyson Animal Pro“.
„Apie siurblį „Dyson“ išgirdau dar 1994 metais – man jį rekomendavo artima draugė anglė. Praėjo ištisi 20 metų, kol įsigijau pirmąjį „Dyson“ daiktą – ventiliatorių be mentelių.
Tik tada sužinojau, kad „Dyson“, kaip ir „The Beatles“, BBC, Džeimsas Bondas, „LandRover“, karalienė ir arbata yra vienas didingiausių Anglijos simbolių – vertinamas už savo kokybę, dizainą, patikimumą ir, svarbiausia, žmogiškosios minties polėkį“, – įrangos pasirinkimą argumentuoja pašnekovas.
Naujausio „V8 Absolute“ siurblio modelį G.Drukteinis kaip tik neseniai išmėgino vaizdo siužete, kurį galite pasižiūrėti teksto pabaigoje.