Kovą į taromatus grąžinta vidutiniškai po milijoną buteliukų kasdien

VšĮ „Užstato sistemos administratoriaus“ (USAD) duomenimis, kovo mėnesį Lietuvos gyventojai į taromatus sunešė beveik 36 milijonus pakuočių, arba daugiau nei milijoną pakuočių kasdien.
Taromatas
Taromatas / VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ nuotr.

Dar penki milijonai taros buvo surinkta rankiniu būdu mažesnėse parduotuvėse. Iš viso praėjusį mėnesį grąžintos pakuotės sveria daugiau nei 1,6 tūkst. tonų. Tiesa, neabejojama, kad šylant orams į užstato sistemą grąžinamų pakuočių kiekiai bus dar įspūdingesni.

Kovą gyventojai daugiausia grąžino plastikinių butelių ­– jų surinkta per 25 milijonus. Metalinių skardinių priduota beveik 14 milijonų, stiklinių pakuočių ­– daugiau nei 2 milijonai. Net 40 proc. visos taros grąžinta trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

„Užstato sistema mūsų šalyje veikia vienerius metus, todėl jau galima pastebėti tam tikras tendencijas. Po truputį šylantys orai lemia didesnius suvartojamų gėrimų kiekius ir atitinkamai daugiau surenkamų pakuočių.

Pavyzdžiui, vasarį gyventojai grąžino 35 milijonus, o kovą – jau 41 milijoną pakuočių. Šį mėnesį taromatai dirba dar intensyviau, nes balandis ­tradiciškai laikomas švaros mėnesiu – tai puiki proga grąžinti namuose sukauptus butelius ir skardines. Tikimės, kad jie nepamirš priduoti ir po švenčių likusios taros“, – pasakoja USAD generalinis direktorius Gintaras Varnas.

Kaip veikia taromatai
Kaip veikia taromatai

Jo nuomone, ir šiemet daugiausia taros gyventojai grąžins vasarą. Štai praėjusiais metais birželio–rugpjūčio mėnesiais buvo grąžinta 168 milijonai plastikinių ir stiklinių butelių bei skardinių. Rekordinis buvo liepos mėnuo, kai surinkta 59 milijonai pakuočių.

Visos gėrimų pakuotės, surinktos rankiniu būdu arba taromatais, atgabenamos į skaičiavimo centrą Vilniuje. Čia jos dar kartą suskaičiuojamos ir paruošiamos perdirbimui. Šiuo metu paruošta stiklo žaliava iškeliauja į Kauną ir Panevėžį, metalinės skardinės naujam gyvenimui atgimsta Vokietijoje, o plastikinės pakuotės perdirbamos Rumunijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai