Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Krizės apimtas Kipras tapo įkandamas ir žemesnes pajamas gaunantiems turistams

Kelionių organizatoriai teigia kol kas negaunantys skundų iš Kipre besiilsinčių ar į salą keliauti susiruošusių lietuvių. Priešingai – iki tol didelėmis kainomis garsėjęs kurortas tapo prieinamas daugeliui norinčių jį aplankyti. Balandžio mėnesį savaitės kelionės į Kiprą kaina su lėktuvo bilietais, apgyvendinimu ir maitinimu nesiekia tūkstančio litų.
Gatvė Limasolyje
Gatvė Limasolyje / Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr.

Kelionių kryptis į Kiprą yra išskirtinė ir tuo, kad šioje saloje gyvena nemažai emigravusių lietuvių. Tiesiogiai į Kiprą nuo balandžio iki spalio skraidina pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“. Norintys aplankyti šią salą gali pasinaudoti ir kelionių organizatorių paslaugomis.

Nerimo nejaučia

Dabar žmonės užsisakinėja poilsį savaitei su skrydžiu, pervežimu, apartamentais ir maitinimu už 800 Lt, - sakė A.Navickas.

Kelionių bendrovės „Top travel“ vadovas Arūnas Navickas 15min teigė, kad į Kiprą susiruošusių žmonių yra, tačiau dėl finansinės krizės nei vienas jų kelionių planų keisti negalvoja. „Balandžio mėnesiui turime nemažai klientų, kurie jau įsigiję pilnai sukomplektuotus kelionių paketus. Vien per artimiausias savaites skrydžių laukia apie 20 žmonių. Tik iš vieno gavome nerimo žinutę su klausimu, kaip čia bus. Ir tai įvyko prieš keletą dienų, kai bankai visai neišdavinėjo pinigų. Žmogus klausė, kiek grynųjų pinigų vežtis, bet net nesvarstė nevykti visai.“

Šiuo metu situacija Kipro saloje keičiasi kiekvieną dieną. Artimiausiomis dienomis turi pradėti veikti visi bankai. Tačiau iki tol grynųjų pinigų klausimas buvo itin aktualus. „Nemeluosiu, jei situacija nesikeistų ir gyvenimas būtų paralyžuotas, kuomet degalinėse trūko degalų, o parduotuvėse produktų, tai mes būtume nerekomendavę skristi. O dabar skrisčiau ir aš pats, nes esu visiškai ramus. Tai nėra revoliucija, kaip Egipte, ar perversmas. Tai finansinės problemos, kurios sprendžiamos“, – sakė bendrovės vadovas.

Fantastiški pasiūlymai

A.Navicko teigimu, kai Europoje kilo krizė, viešbučiai buvo nuleidę kainas ir poilsiautojai galėjo atostogauti 30 proc. pigiau. Dabar poilsinių kelionių kainos pilnai atsistatė. Tačiau Kipro atveju kainų mažėjimą gali lemti ne tik finansiniai šalies sunkumai, bet ir neigiamas informacinis fonas.

Kipras Larnaka
Kipras Larnaka

„Natūralu, kad žmonės skaito neigiamas antraštes, kurios paveiks turistus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Ekonomikos dėsniai sufleruoja, kad mažėjanti paklausa turi mažinti ir kainas. Net ir dabar žmonės užsisakinėja poilsį savaitei su skrydžiu, pervežimu, apartamentais ir maitinimu už 800 Lt. Tai rodo labai greitą viešbučių reakcija į susiklosčiusią situaciją“, – teigė pašnekovas.

Iki šiol Kipras garsėjo aukštu pragyvenimo lygiu ir didelėmis kainomis, lyginant su šalia esančiomis Graikijos salomis. „Kipre gyventi ir poilsiauti brangu, todėl tai buvo skirta ne kiekvienam. Manau, kad šiais metais Kipras taps prieinamesnis“, – prognozavo „Top travel“ vadovas.

Susidomėjimo banga

"Galiu tiesiai šviesiai pasakyti, kad manęs asmeniškai Kipras niekada netraukė", - teigė Makalius.

Savarankiškas keliones žmonėms organizuoti padedantis Rimvydas Širvinskas, visuomenei geriau žinomas Makaliaus vardu, 15min.lt sakė, kad žmonių susidomėjimą Kipru pajuto prieš metus: „Prieš šitą krizę bilietai į Kiprą kainavo 500 – 600 Lt. Mūsų duomenimis, apie 300 keleivių balandį ir gegužę planuoja keliauti į šią salą. Nakvynės kainos labai sumažėjo. Galima rasti apgyvendinimą su įskaičiuotu maitinimu savaitei už 500 Lt. Su skrydžiu savaitės atostogos kainuodavo apie tūkstantį litų. Žmonėms tai labai priimtina. Juo labiau, kad kuo toliau, tuo daugiau jaunimo išvažiuoja į Kiprą dirbti arba studentauti. Į mus kreipiasi daug klientų, kurie nori ten aplankyti artimus žmones. Net pats nustebau, koks susidomėjimas buvo šiais metais.“

Pasak Makaliaus, finansinė krizė gali priversti Kipro verslininkus dar labiau mažinti paslaugų kainas, kaip tai jau vyko kitose šalyse. „Manau, kad pastarieji įvykiai tiesiog sukels paniką. Panašiai kaip buvo Egipte. Nors sujudimas vyko 700 km. nuo artimiausio kurorto, vis tiek visi bijo skristi, iš anksto užsisakinėti keliones. Kipre žmonės gali nerimauti, ar bus galimybė išsigryninti pinigų, ar šalyje ramu ir niekas negresia. Jeigu dabar sumažės turistų srautai, tai Kipro verslininkai klientus bandys susigrąžinti mažomis kainomis. Čia geras pavyzdys yra Graikija. Šalyje krizė. Dažnai į salas atostogauti vykdavo patys graikai. Pastaruosius kelis metus rugpjūtis jau būdavo tuščias. Žmonių salose nebūdavo, todėl galima buvo nesunkiai rasti pigių nakvynių užsieniečiams. Gali būti, kad Kipro situacija bus panaši“, – prognozavo pašnekovas.

Kipro nesirinktų

Organizatorių archyvo nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius
Rimvydas Širvinskas-Makalius

Keliones organizuojantis ir pats daug keliaujantis R.Širvinskas neslėpė, kad pats šios šalies poilsiui nesirinktų: „Galiu tiesiai šviesiai pasakyti, kad manęs asmeniškai Kipras niekada netraukė. Ten visada yra bėdos tarp graikiškosios ir turkiškosios Kipro dalių. Ten nėra paprasta keliauti. Jei automobilį išsinuomosi vienoje dalyje, tai į kitą be leidimo, kuris papildomai kainuoja, neįvažiuosi. Tai sukelia keblumų turistams ir man tai nepatinka. Aš mieliau pasirinksiu Graikijos salą.“

Kipras žinomas kaip šeimų poilsio vieta. Saloje viešbučiai didesni, labiau pritaikyti šeimų poilsiui. Kipras nėra pigus. „Nedaug kainuoja tik skrydis ir apgyvendinimas. Tačiau transporto, maisto kainos truputėlį kandžiojasi. Todėl sala traukia vidutines ir didesnes pajamas gaunančius žmones, kurie nori pamatyti kažką daugiau nei Turkija ar Egiptas“, – minėjo Makalius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų