Kuo skiriasi mineraliniai vandenys: kodėl „Vytautas“ tinka šaltibarščiams, o „Birutė“ – blynų tešlai?

Birutė buvo Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto motina, tačiau kas yra Akvilė? Kaip su Lietuvoje gaminamu mineraliniu vandeniu susijęs Juozas Tumas Vaižgantas? Kodėl „Birutės“ vanduo labiau tinka blynų tešlai, o „Vytautas“ – šaltibarščiams? Pagaliau – iš kokio gylio gręžinių ir kur Lietuvoje yra išgaunamas mineralinis vanduo?
Mineralinis vanduo „Vytautas“ ir „Birutė“ – patiekalų gamybai
Mineralinis vanduo „Vytautas“ ir „Birutė“ – patiekalų gamybai / 15min nuotr.

Apie tai ką, kuo skiriasi mineralinis vanduo, ką renkasi pirkėjai, su kokiais iššūkiais susiduria įmonė ir bendrystę su prekybos tinklu „Maxima“ – pokalbis su įmonės „Birštono mineraliniai vandenys“ komercijos direktoriumi Deimantu Gerve. Bendrovė „Birštono mineraliniai vandenys“ yra vienas iš rinkos lyderių ir gamina trijų rūšių mineralinį vandenį – „Birutė“, „Vytautas“ ir „Akvilė“.

„Birštono mineraliniai vandenys“ nuotr./„Birštono mineraliniai vandenys“ komercijos direktorius Deimantas Gervė
„Birštono mineraliniai vandenys“ nuotr./„Birštono mineraliniai vandenys“ komercijos direktorius Deimantas Gervė

– Praėjusi vasara buvo išties karšta. Mineralinio vandens pardavimams, matyt, irgi yra svarbus oras? Kokie įmonei apskritai buvo 2021 metai?

– Metai tuo ir išskirtiniai – iššūkiu tapo tikrai karšta vasara, kai beveik du mėnesius buvo fiksuojami karščio rekordai. Gelbėjo tai, kad mūsų gamybiniai pajėgumai yra didžiausi Baltijos šalyse ir turima įranga leidžia per valandą pagaminti 15 tūkst. butelių vandens. Kad būtų lengviau suprasti, apie kokius kiekius kalbame, pateiksiu pavyzdį. Į sunkiasvorį krovininį automobilį, kuriuo į prekybos centrus keliauja vanduo, telpa 14,5 tūkst. butelių. Vadinasi, per vieną valandą pagaminame vieną mašiną vandens. Pernai vandens poreikis buvo didesnis, nei mūsų galimybės, tačiau sugebėjome išpildyti beveik 100 proc. visų gautų užsakymų.

Lukas Balandis / BNS/Mineralinis vanduo
Lukas Balandis / BNS/Mineralinis vanduo

Vandenį į prekybos tinklus turime pristatyti iki numatytos valandos – tokie yra įsipareigojimai. Tačiau pernai vasarą „Maxima“ buvo vieni pirmųjų, kurie pasakė: vežkite pagal savo galimybes. Jie puikiai suprato, kad mums tai – iššūkis, kai išaugus vandens pardavimams reikėjo atvežti didelius jų kiekius.

Dar svarbu tai, kad pagaminti ir parduoti yra viena, bet turime užtikrinti vandens kokybę. Mineralinio vandens kokybei yra keliami aukščiausi reikalavimai. Tam, kad būtų leista vadinti produktą natūraliu mineraliniu vandeniu, reikia atlikti daugybę tyrimų, o vanduo buteliuose turi išlikti lygiai toks pat, kaip susiformavęs gamtoje, jis negali būti skiedžiamas, maišomas, filtruojamas ar kitaip apdirbamas.

„Maxima“ apskritai yra tas prekybos tinklas, iš kurio visada gausi atsakymus, jei kreipiesi su klausimais. Mūsų bendradarbiavimas prasidėjo 2005 metais ir manau, kad jis svarbus bei naudingas abiem pusėms. Tiek „Maxima“, tiek „Birštono mineraliniai vandenys“ yra rinkos lyderiai savoje kategorijoje. O du rinkos lyderiai bet kokiu klausimu juk turi rasti sprendimus. Esminė savybė – profesionalumas, kuris jaučiamas bendraujant su prekybos tinklo atstovais.

Be to, mums svarbu, kad „Maxima“ turi daugiausia parduotuvių Lietuvoje. Tai leidžia užtikrinti prekybą savo vandeniu visoje Lietuvoje, o mes to siekiame.

Lukas Balandis / BNS/Mineralinis vanduo
Lukas Balandis / BNS/Mineralinis vanduo

– Vandens pirkėjams svarbu ir kitkas: kaip „pažinti“ vandenį, kuo jie skiriasi? Sakykim, „Birutė“ nuo „Vytauto“ ir nuo „Akvilės“? Įdomi ir pavadinimų istorija. Birutė Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto motina, o kas yra Akvilė?

– „Birštono mineraliniai vandenys“ įkurti 1924 metais. Pavadinimus „Vytautas“ ir „Birutė“ sugalvojo ir pasiūlė Juozas Tumas Vaižgantas. Nuo jų ir prasidėjo vandens gamyba.

„Akvilė“ buvo sukurta eksporto rinkai ir pirmasis pavadinimas buvo kiek kitoks – „Aqvile“. Vėliau įmonės valdyba nutarė šį vandenį pasiūlyti Lietuvos vartotojams. Jis išgaunamas iš šaltinio, esančio Druskininkuose. Ištyrus Dzūkijos nacionaliniame parke esantį šaltinį technologai pastebėjo, kad šis vanduo yra visiškai unikalus dėl savo šarminio skaičiaus – pH8. Tai yra vienintelis vanduo Lietuvoje su tokiu stabiliu ir nekintančiu šarminiu skaičiumi. Tariant paprasčiau, „Akvilė“ yra kokybiškas vanduo, kokio trūko Lietuvai. Šis vanduo yra visiškai be nitratų, o mes turime leidimą ant butelių dėti specialius žymenis, kad vanduo tinkamas kūdikių maisto gamybai. „Akvilė“ puikiai įsitvirtino vandens rinkoje.

Lukas Balandis / BNS/Mineralinis vanduo
Lukas Balandis / BNS/Mineralinis vanduo

– O ar tiesa, kad „Vytautas“ puikiai tinka šaltibarščių gamybai?

– Taip, esu girdėjęs, kad žmonės jį naudoja. Sakyčiau, kad tai nestebina, juk šis vanduo yra sūrokas. „Vytauto“ realizacija, beje, yra viena didžiausių Europoje. Taip yra dėl to, kad šis vanduo turi daug sveikatai naudingų mikroelementų. Beje, neseniai sužinojau, kad „Birutės“ mineralinio vandens žmonės pila į blynų tešlą.

„Vytauto“ ir „Birutės“ mineralinis vanduo yra išgaunamas valstybės saugomame 25 tūkst. ha ploto Nemuno kilpų regioniniame parke Birštone. Šioje teritorijoje draudžiama pramoninė ir kita ūkinė veikla, kuri gali pakenkti gamtos harmonijai. Per milijonus metų susiformavę požeminiai vandenys vartotojus pasiekia tokie, kokius juos sukūrė gamta – tiesiai iš gręžinio. Vanduo glūdi kreidos kloduose, kurie yra 125 metrų gylyje esančiuose vidutinės mineralizacijos gręžiniuose.

„Birutės“ vanduo nuo „Vytauto“ skiriasi tuo, kad yra labiau natūralus – nei sūrus, nei kartus. Kartais žmonės net maišo, kad tai – stalo vanduo. Tačiau tai yra tikras natūralus mineralinis vanduo.

Lukas Balandis / BNS/Mineralinis vanduo
Lukas Balandis / BNS/Mineralinis vanduo

– Gazuotas ar ne – kuris vanduo populiaresnis?

– „Vytauto“ vanduo yra gazuotas ir žmonės išties labiau mėgsta gazuotą vandenį. Esame atlikę ir tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad „Akvilę“ perka šeimos su vaikais, o „Vytautą“ renkasi žmonės, kurie žino ir supranta mineralinio vandens naudą.

– Kokie įmonės planai, lūkesčiai šiais metais?

– Tvarumas ir plastiko mažinimas. Jau pernai pristatėme „Akvilės“ pakuotę be plastiko – pakuotė surišta tik juostele, kuri pagaminta iš perdirbto plastiko. Natūralus mineralinis vanduo išpilstomas į perdirbamas pakuotes, be to, perdirbame visas gamybos proceso metu atsiradusias atliekas.

Sieksime ir toliau nuosekliai tobulinti gamybinius įrengimus tam, kad mūsų produktai taptų dar labiau draugiški aplinkai, mažinti plastiko kiekį taip prisidėdami prie teigiamų klimato pokyčių. Ir, žinoma, jau pradedame ruoštis bendrovės 100 metų jubiliejui, kurį švęsime 2024 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis