Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kuriate prekių ženklą: 6 dalykai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį

Kurdami prekių ženklą dažnai didžiausią dėmesį skiriame jo dizainui. Siekiame, kad jis kuo geriau atspindėtų produktą ar paslaugą bei būtų įsimintinas vartotojui. Dažnas pasakytų, kad būtent nuo to priklauso prekių ženklo sėkmė. Ir tai yra tiesa. Beveik. Nors galutinis vartotojas mato tik ženklo vaizdą, tačiau ženklo savininkas, siekdamas sukurti stiprų prekių ženklą, turėtų sujungti marketinginius ženklo pristatymo rinkai bei teisinius ženklo apsaugos aspektus. Net ir labai stiprią poziciją rinkoje gali pakirsti silpna ir neapgalvota išimtinių teisių į ženklą apsaugos strategija.
Verslininkė
Verslininkė / 123rf.com nuotr.

Valstybinis patentų biuras pateikia 6 patarimus, ką būtina žinoti kuriantiems prekių ženklą:

  1. Sukurk: bendrinis žodis ar grafinis elementas lengvai patraukia dėmesį, tačiau jį gali naudoti ir kiti. Rask balansą tarp paprastumo ir kūrybiškumo.

  2. Pasitikrink, kas jau yra sukurta: kuriant ženklą, įtaką vaizduotei daro ir anksčiau matyti ženklai ar logotipai, tad riziką dėl galimų pretenzijų galima sumažinti prieš paraiškos padavimą patikrinant prekių ženklų, juridinių asmenų pavadinimų ar domenų registrus.

  3. Pasirink tinkamą prekių ir paslaugų sąrašą: prekių ar paslaugų sąrašas, taip pat kaip ir ženklo vaizdas, nustato ženklo apsaugos ribas, tad jį sudarydami įvertinkite savo veiklos pobūdį šiandien bei galimas verslo plėtros kryptis. Pasikeitus veiklos pobūdžiui – registruokite naują prekių ženklą toms prekėms ar paslaugoms žymėti, kurių nebuvo ankstesnio ženklo paraiškoje.

  4. Pasirink tinkamą apsaugos teritoriją: ženklas saugomas ten, kur yra įregistruotas, tad jį svarbu apsaugoti visose teritorijose, kuriose jis yra ar bus naudojamas (teritorinę ženklo apsaugą galima išplėsti ir vėliau, pasikeitus ar atsiradus papildomam naudojimo konkrečioje teritorijoje poreikiui).

  5. Naudok prekių ženklą: ilgiau negu 5 metus nenaudojamo prekių ženklo registracija gali būti panaikinta suinteresuoto asmens prašymu.

  6. Naudok tokį ženklą, koks yra registruotas: ženklas saugomas toks, koks yra įregistruotas, todėl pasikeitus ženklo vaizdui svarbu įvertinti naujo ženklo registracijos poreikį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų