2022 08 28

„Labai gražūs speneliai“: internete drabužius parduodančios moterys susiduria ir su seksualiniu priekabiavimu

Nusprendusios perleisti į kitas rankas savo dėvėtus drabužius moterys ir merginos, pasidalinusios nuotraukomis pardavimo platformose internete, įvairiose šalyse susiduria ne tik su klausimais apie kainą, pristatymą ar rūbą, bet ir seksualiniu priekabiavimu. Lietuvai, pasak ekspertų, reikėtų pamąstyti apie įstatymines iniciatyvas, kurios įpareigotų interneto bendroves imtis rimtų priemonių internetiniam išnaudojimui stabdyti.
Seksualinis priekabiavimas
Seksualinis priekabiavimas darbe / „Scanpix“ nuotr.

„Tavo krūtys tokios gražios“, „Norėjau tavęs paklausti, ar norėtum apsikeisti moterų nuotraukomis“, „Labai gražūs speneliai“... Tokių žinučių sulaukė dešimtys internaučių Prancūzijoje, besinaudojančių drabužių pardavimo platforma „Vinted“.

Nuo praėjusių metų balandžio „Instagram“ paskyra @balancetonvinted.fr nusprendė šias žinutes paviešinti visuomenei. Šis profilis, kurį įkūrė 31 metų Anna, skirtas pasmerkti seksualinį ir moralinį priekabiavimą, paplitusį šioje platformoje.

Prancūzų leidinys „Libération“ pakalbino jauną moterį, kuri pati tapo daugybės „nepatogių, netinkamų ir seksualinio pobūdžio“ žinučių auka.

„Pastaruosius trejus metus viskas vis blogėjo ir blogėjo. Gaudavau to paties pobūdžio žinutes, to paties požiūrio“, – sakė ji dienraščiui, nurodydama „Vinted“ vartotojus iš viso pasaulio (svetainė veikia 16 šalių, tarp jų ir Lietuvą, Vokietiją, Italiją, Ispaniją, Belgiją ir Jungtinę Karalystę).

Susidūrusi su daugybe šių laiškų, Anna nusprendė apie tai prabilti – iš pradžių asmeninėje „Instagram“ paskyroje, o 2021 m. sausį – specialiai tam viešinti sukurtoje paskyroje.

Su tokiais atvejais susidurta ir kitur. „Youtube“ viena mergina pasidalijo savo patirtimi, kai ji nusprendė parduoti savo drabužius per feisbuko „Marketplace“. Čia ji teigia sulaukusi seksualinio priekabiavimo.

„Neseniai pradėjau naudoti „Facebook Marketplace“ savo drabužiams parduoti. Keli vyrai manęs paprašė atsiųsti nuotraukas su drabužiais, kad pamatytų, kaip jie tinka (tai buvo apnuoginantys drabužiai). Du skirtingi vyrai pavadino mane miela, o kitas tiesiai šviesiai pasakė, kad sumokės man už nuotraukas su stringais ar tamprėmis“, – dar viena moteris paskatino diskusiją šia tema „Reddit“ tinklalapyje. Ji kėlė klausimą, ar vyrai išnaudoja šią platformą tam, kad gautų seksualių merginų ir moterų nuotraukų.

15min pasidomėjo, ar seksualinio priekabiavimo, parduodant drabužius per įvairias platformas, tarp jų – „Vinted“, „Skelbiu.lt“, „Facebook“ prekyvietę, socialiniuose tinkluose, pasitaiko ir Lietuvoje, taip pat, ar dėl to kreipiamasi į atitinkamas institucijas ir galiausiai, ar turime mechanizmą, kaip nuo to apsaugoti vartotojas(-us).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis