„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Lavango“ dvigubai didina gamybos pajėgumus ir žengia į naujas rinkas

Maisto pramonės įrenginių gamybos grupė „Lavango“ Klaipėdos laisvosios ekonomikos zonos teritorijoje balandžio pradžioje pradeda antrojo gamybos pastato statybas, kurias planuojama baigti dar šių metų rudenį. Dvigubai didėjant gamybiniams pajėgumams įmonė planuoja didinti pardavimus ir žengia į naujas rinkas Vakarų Europoje.
„Lavango“
„Lavango“ / „Lavango“ nuotr.

Šiuo metu „Lavango“ įmonių grupę sudaro UAB „Lavango Engineering LT“, „Lavango Engineering BY“ (Baltarusija) ir UAB „Lavango group“ (Lietuva) bei „Lavango Ehf“ (Islandija). Su antruoju gamybos pastatu „Lavango“ gamybos plotas padidės 2 tūkst. kv.m. Pagrindinės įmonės eksporto rinkos – Skandinavijos, Baltijos šalys, Islandija ir NVS (Nepriklausomų valstybių sandrauga) regionas. O ženkliai išaugus gamybos pajėgumams įmonė žengia į naujas rinkas Prancūzijoje ir Vokietijoje.

„Šiose šalyse jau anksčiau pastebėjome potencialą, atlikome rinkos tyrimus, o drauge su gamybos pajėgumų didėjimu čia planuojame aktyvią plėtrą. Iš viso šiais metais siekiame padidinti pardavimus 30 proc. Dėl šios priežasties auga ir darbuotojų skaičius – formuojame specialistų, prisidėsiančių prie naujų plėtros tikslų įgyvendinimo, komandą“, – sako „Lavango Engineering LT“ direktorius Jevgenij Sakovskij.

Šiuo metu beveik 60 darbuotojų Lietuvoje turinti „Lavango Engineering LT“ ieško Vokietijos ir Prancūzijos pardavimų vadybininkų, komercijos vadovo, gamyklos Baltarusijoje vadovo, inžinieriaus-projektuotojo ir kitų specialistų.

Tai – ne pirmasis „Lavango“ plėtros etapas. Pernai pavasarį buvo atidaryta ir nauja „Lavango Engineering BY“ gamykla Minske, Baltarusijoje, kur šiuo metu dirba 10 žmonių. O 2019-aisiais „Lavango“ įsigijo Danijos įmonę „CTi Process“, vykdančią aukštos pridėtinės vertės maisto pramonės įrenginių projektavimo paslaugas ir gamybą. Kaip pažymi įmonės vadovas, įsigijus Danijos bendrovę, įgytos ir aukštos pridėtinės vertės žinios, patirtis, intelektinė nuosavybė, patentai bei pasaulio rinkos dalis, o visa gamyba buvo perkelta į Klaipėdą.

J.Sakovskij pasakoja, kad įmonė plėtrai ruošėsi kelis pastaruosius metus. O pandemijos metu investuota į darbuotojų mokymus, daug dėmesio skirta procesų standartizavimui, veiklos gryninimui, skaitmenizavimui.

„Pernai metai buvo neeiliniai visiems – ne išimtis ir mes. Pandemijos metu reikėjo persiorientuoti – daugelį procesų perkėlėme į nuotolinę erdvę, priėmėme naujus verslo iššūkius. Nepaisant susiklosčiusių aplinkybių ir dėl jų pakitusių metinių planų, per 2020-uosius metus vykdomų projektų vertė išaugo 7 proc., lyginant su 2019-aisiais. Planuojame, jog augant gamybos pajėgumams ir plečiant veiklos geografiją, iki 2023 metų pardavimus padidinsime dvigubai“, – sako „Lavango Engineering LT“ vadovas.

2019 m. „Lavango“ grupės konsoliduotos pajamos viršijo 7 mln. Eur. 90 proc. prekių ir paslaugų „Lavango“ eksportuoja. Šiuo metu Skandinavija ir Baltijos šalys sudaro po 45 proc. „Lavango“ grupės pardavimų, o NVS regionas – likusius 10 proc. „Lavango“ bendradarbiauja su didžiausiais Baltijos šalių, Skandinavijos ir kitų šalių maisto pramonės gamintojais, tokiais kaip „Vičiūnai Group“, „Mars Lietuva“, „Hes - Pro Vilnius“, taip pat ne maisto pramonės atstovais „Neo group“, „Achemos grupė“ ir kitais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs