Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

„Lavango Engineering“: sudėtingi augimo metai, veiklos pradžia Ukrainoje

Maisto pramonės įrenginių projektavimu ir gamyba užsiimanti Lietuvos kapitalo įmonė „Lavango Engineering“ praėjusiais metais padidino pajamas daugiau nei 20 proc., išplėtė gamybos patalpas 70 proc., padidino darbuotojų skaičių 16 proc., o veiklos žemėlapį papildė naujomis valstybėmis bei sustiprino jau turimas pozicijas Vakarų Europos eksporto rinkose.
„Lavango“
„Lavango“ / „Lavango“ nuotr.

Dar vienas svarbus pokytis – įmonė sutelkė jėgas į subrangos paslaugas. „Sudėtingi stipraus augimo metai”, – taip 2022-uosius įvardina įmonės vadovas Vygantas Srėbalius ir sako, kad būtent iššūkių diktuojamomis sąlygomis ir pavyko optimizuoti procesus bei išsigryninti bendrovės vertybes.

Klaipėdoje įsikūrusi ir Baltijos šalyse bei Vakarų Europoje veikianti bendrovė praėjusius metus pradėjo su užsibrėžtais tikslais sparčiai augti, tačiau kilęs karas Ukrainoje, jį sekančios įtemptos geopolitinės aplinkybės, rekordinė infliacija bei išaugusios metalo kainos bendrovę įstūmė audrą, iš kurios ištrūkti padėjo greitai priimami sprendimai, komandos kompetencijų auginimas bei LEAN metodikos įdiegimas gamybos procesuose.

Praėjusiais metais 50 proc. visos „Lavango Engineering“ įmonės apyvartos buvo sugeneruota Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, o pagrindinė eksporto rinka 2022 m. kaip ir 2021 m. išliko Skandinavija. 2022 m. bendrovė veiklą pradėjo dviejose naujose valstybėse – Olandijoje ir Ukrainoje. Taip pat pavyko labiau sustiprinti pozicijas Prancūzijos bei Vokietijos eksporto rinkose, kur pamatai buvo dedami nuo 2021-ųjų.

Įsitvirtinti bei toliau žengti į Vakarų Europą ir buvo numatyta strateginiame praėjusių metų plane, kurį pavyko sėkmingai įgyvendinti. Naujos rinkos bendrovę pastūmėjo diversifikuoti patirtį, sukauptą Skandinavijoje dirbant su žuvies pramone, stiprinant pozicijas kitų maisto rūšių tokių kaip pieno produktų bei paukštienos industrijose.

„Viena vertus, tai atveria dar platesnes galimybes gauti užsakymų. Bet kita vertus, kelia naujų iššūkių, mat naujos industrijos turi specifines mokesčių politikas, pavyzdžiui, Norvegijos vyriausybė pasiūlė akvakultūrai įvesti 40 proc. išteklių nuomos mokestį, teigdama, kad tai galėtų padėti spręsti infliacijos problemas. Dar svarbu paminėti, kad užsienio rinkose siekiame ne vienetinių pardavimų, bet partnerysčių. Kaip subrangos įmonė ieškome ne konkuruojančių partnerių, bet tokių, su kuriais strategiškai kartu galėtume pasiekti daugiau“, – kalba V. Srėbalius. Stebėdama tarptautines rinkos tendencijas „Lavango Engineering“ komanda praėjusiais metais nusprendė labiau koncentruotis į subrangą stipriausiose savo vietose – teikiant gamybos ir inžinerijos subrangos paslaugas, siūlant integruotus sprendimus gamybos linijoms.

Metams įsibėgėjus įmonė prasiplėtė ne tik geografiškai, bet ir fiziškai, vasarą padidindama gamyklos esančios Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) patalpas. Atvertas naujas gamybos cechas beveik 70 proc. išplėtė gamybos patalpas: nuo 1000 kv. m. iki 3000 kv.m. Į šį projektą bendrovė investavo daugiau nei 2 mln. eurų. Naujajame surinkimo ceche buvo padidinti esminiams gamybos darbams reikalingi plotai, praplėstos suvirinimo darbų vietos bei išaugo įrenginių gamybos įrangos kiekis bei įvairovė. Daugiausia investicijų – apie 0,5 mln., pareikalavo naujasis vamzdžių ir profilių pjovimo lazeris, kuris pasižymi itin dideliu tikslumu ir greičiu.

„Dėl to jau šiemet paspartėjo ir palengvėjo projektų, kuriuose reikalingi vamzdžiai, vystymas. Be to, turėdami savo įrankį klientams galime pasiūlyti geresnę šių paslaugų kainą. O kalbant apie šiuos metus, netrukus ketiname įsigyti automatines metalo lenkimo stakles, kurios atlieka procesus, nuskaičiusios mūsų inžinierių CAD programomis rengtus brėžinius. Čia puikus pavyzdys, kad klientams siūlydami automatizaciją, nepamirštame jos pritaikyti sau“, – teigia V. Srėbalius. Vykdomoje gamyklos veikloje įgyvendinama energijos efektyvumo ir tvarumo praktika, naudojant 100 proc. žalią elektros energiją.

Dar viena sritis, kurioje „Lavango Engineering“ praėjusiais metais augo, tai komanda – prisijungė nauji 39 darbuotojai, buvo užfiksuotas 16 proc. komandos augimas. Naujų darbuotojų atsiradimas ir jų apmokymas vadovams suteikė galvosūkių, tačiau juos išspręsti pavyko kompetencijas auginant mentorystės principu, sustiprinant vidinę komunikaciją. „Komandai susitelkti padėjo taip pat ir įmonės vertybių išsigryninimas bei bendros veiklos, tarp kurių reikšmingiausia buvo komandinis bėgimas sudėtingomis trasomis. Tai atsispindi ir darbe – mes nebijome sudėtingų projektų“, – kalba V. Srėbalius. Dar vienas metų pasiekimas – „Lavango Engineering“ tapo Norvegijos–Lietuvos prekybos rūmų (Norwegian Lithuanian Chamber of Commerce – NLCC) nariais.

Atsispirdama nuo praėjusių metų sėkmingų rezultatų plečiant rinką ir gamybines patalpas, 2023 metais bendrovė sieks įdiegti sprendimus, kurie galėtų dar labiau efektyvinti gamybos darbą, taip ketindama augti mažiau, bet kokybiškiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas