Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 03 24 /2016 03 25

„Lidl“ atskleidžia, kiek mokės kasininkams, o konkurentai – ne

Į Lietuvą ateinantis prekybos gigantas „Lidl“ mokės kasininkams didesnį už minimalų atlyginimą. Ar „Lidl“ atlyginimai bus didesni už konkurentų, sunku pasakyti, mat kiti prekybos tinklai tikina mokantys ne mažiausius įmanomus atlyginimus, tačiau neatskleidžia skaičių.
Eurai
„Lidl“ atskleidžia, kiek mokės kasininkams, o konkurentai – ne / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Lidl“ kasininkai uždirbs mažiausiai 3,33 Eur/val., neatskaičius mokesčių. Tai išskirtiniame interviu 15min pranešė bendrovės generalinis direktorius Radostinas Roussevas-Peine.

Bendrovė džiaugiasi, kad jos mokami atlyginimai bus didesni už minimalų atlyginimą šalyje 1,5 karto – Lietuvoje nustatytas minimalus valandinis atlygis siekia 2,13 euro.

Minimali mėnesio alga Lietuvoje siekia 350 eurų, neatskaičius mokesčių. Jeigu, tarkime, „Lidl“ kasininkas dirbtų visą mėnesį, tai yra 160 valandų, užsidirbtų 533 eurus.

Jeigu, tarkime, „Lidl“ kasininkas dirbtų visą mėnesį, tai yra 160 valandų, užsidirbtų 533 eurus.

Tai yra išties daugiau už minimumą. O kiek moka „Lidl“ konkurentai Lietuvoje? Mažmeninės ir didmeninės prekybos darbuotojai Lietuvoje per valandą vidutiniškai gauna 4,11 Eur/val.

Taigi beveik 0,8 Eur/val. arba beveik 125 eurais per mėnesį daugiau nei siūlys „Lidl“.

Tiesa, šis skaičius yra vidutinis, be to, statistiką iškreipia ir faktas, kad į ją yra įtraukiami administracijos darbuotojų atlyginimai, todėl lyginimas nėra tikslus. Tačiau iš šių skaičių aišku, kad „Lidl“ rinkoje didelių staigmenų nepateiks.

Darbe reikės „pasižymėti“

3,33 Eur/val. yra mažiausias atlyginimas, kurį mokės „Lidl“. Pavyzdžiui, vilniečiai kasininkai gaus 3,48 Eur/val.

Daugiau uždirbs sandėlio darbuotojai, taip pat tie, kurie dirbs sunkesnėmis sąlygomis, pavyzdžiui, šaldytuvuose.

„Lidl” ketina mokėti už viršvalandžius ir žada apmokėti kiekvieną viršvalandžių minutę. Tačiau yra vienas „kabliukas“: darbuotojai turės žetonus, kuriuos turės pažymėti, kai, pavyzdžiui, pasidarys pertrauką. Taigi kiekviena ne plušant praleista minutė bus užfiksuota.

Konkurentai atlyginimus slepia

Nors „Lidl“ neatskleidžia, kaip jai sekasi ieškoti darbuotojų Lietuvoje, tikėtina, kad galvų medžioklė nėra lengva.

Darbuotojams viliotinį šoka ir konkurentai, pavyzdžiui, „Norfa“ tikina mokanti didžiausius atlyginimus rinkoje, „Maxima“ akcentuoja nemokamą maitinimą, o „Iki“ apdovanoja lojalius darbuotojus. „Maxima“ taip pat nemokamai vežioja darbuotojus iš kitų miestų, o „Lidl“ kol kas tik svarsto tokią galimybę.

„Lidl“ konkurentai atlyginimų neatskleidžia, todėl lyginti, kur dirbantys žmonės gauna daugiau, yra sunku.

Tiesa, kai kurie 15min skaitytojai vardija įvairius skaičius, tarkime, „Maxima“ neva kai kuriems darbuotojams moka po 2,25 Eur/val., taigi artimą minimaliam atlyginimui.

Kiti mini visai kitokius skaičius, tarkime, mėsininkas „Maximoje“ už 15 dienų darbo gauna 500 eurų, o už 22–23 dienas „Norfoje“ – 450 eurų. Tačiau salės darbuotojai ir kasininkai esą dirba už minimalų atlyginimą. Be to, lietuviško kapitalo prekybos tinklai esą dar iš darbuotojų atlyginimų išskaičiuoja už prekių trūkumus. 

Viena kasininkė rašo, kad už mėnesį gauna kiek daugiau nei MMA – 370 eurų, neatskaičius mokesčių. Tiesa, neaišku, ar dirba visas 160 valandų per mėnesį, galbūt daugiau arba mažiau.

Kita skaitytoja rašo, kad dirba „Norfoje“ kasininke mažesniame mieste. Už gruodį ji gavo 290 eurų, bet teigia, kad būna ir 300 ar šiek tiek daugiau, bet retai. Tiesa, neaišku, kiek ši moteris per mėnesį dirbo darbo valandų. 

Vien tik didesniu valandiniu tarifu nei rinkos vidurkis prekybos darbuotojo nebesuviliosi, – sakė Ž.Valkeris.

„Maxima“ 15min nesutiko atskleisti, kiek moka už darbą parduotuvės darbuotojams, nes, generalinio direktoriaus Žydrūno Valkerio teigimu, „nenorime kelti sumaišties tarp mūsų darbuotojų“.

„Ir esame tikri, kad vien tik valandinis įkainis neatspindi mūsų darbuotojo atlygio, kurį jis gauna už atliktą darbą. Vien tik didesniu valandiniu tarifu nei rinkos vidurkis prekybos darbuotojo nebesuviliosi“, – 15min sakė jis.

„Rimi“ taip pat tyli. „Mūsų atlyginimų sistema yra tokia sudėtinga, kad tie įkainiai iš principo nenusako atlyginimo dydžio“, – sakė bendrovės atstovė Giedrė Bielskytė, taip pat nesutikusi atskleisti, kiek per valandą ar mėnesį gauna įmonės darbuotojai.

„Norfos“ atstovas Darius Ryliškis ir toliau atkakliai teigia, kad, remiantis „Sodra“, jie moka didžiausią atlyginimą rinkoje, tačiau jo dydžio neatskleidžia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?