Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuviškas startuolis „BitDegree“ šiemet tikisi uždirbti 1 mln. eurų pelno

Lietuvių švietimo technologijų (angl. EdTech) startuolis „BitDegree“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 0,467 mln. eurų grynojo pelno, o pardavimo pajamos buvo 1,226 mln. eurų. Bendrovės rezultatai šiuo metu jau viršija visų praėjusių metų pelno rodiklį, kuris yra 0,318 mln. eurų. „BitDegree“ tikisi šiemet pasiekti simbolinę 1 mln. eurų pelno ribą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Danielius Stasiulis
Danielius Stasiulis / Asmeninio archyvo nuotr.

„BitDegree“ yra internetinio mokymosi platforma, kurioje galima gilinti plataus spektro IT žinias, taip pat mokytis skaitmeninei ekonomikai reikalingų įgūdžių. „BitDegree“ šiuo metu naudojasi daugiau nei milijonas vartotojų visame pasaulyje, o naujų naudotojų pritraukimas yra vienas pagrindinių komandos prioritetų.

„BitDegree“ vadovas Danielius Stasiulis sako, kad įmonės sėkmę didžia dalimi lemia nuostata siūlyti vartotojams nemokamus arba darbdavių ir donorų remiamus kursus.

„Pastaraisiais metais tobulinome savo pagrindinį produktą ir susikoncentravome į vartotojų skaičiaus auginimą. Piko metu savo platformoje esame sulaukę daugiau nei trijų milijonų lankytojų per mėnesį. Siekdami ir toliau išlaikyti nemokamų kursų kryptį, nusprendėme komercializuoti gretutines paslaugas. Tai mums sėkmingai pavyko, planuojame šiemet metinį pelną padidinti daugiau nei 3 kartus. Džiaugiuosi, kad dirbame pelningai, nors dar daug investuojame į pagrindinį produktą ir jo tobulinimą“, – sako D.Stasiulis.

Technologijos didina mokymosi efektyvumą

Siekdama plėsti vartotojų ratą, bendrovė taip pat ėmėsi programuotojų ruošimo. Šiuo metu Lietuvoje renkama grupė į nemokamą, nuotolinę programavimo mokymosi programą. Čia savarankiškai, šešių mėnesių trukmės kursuose bus galima mokytis JavaScript programavimo kalbos. Kursų vertė viršija 3 tūkstančius eurų. Pasak D.Stasiulio, kursai leidžia parengti specialistus, galinčius iš karto efektyviai dirbti, todėl yra puiki galimybė, norintiems persikvalifikuoti ar įgyti darbo rinkoje itin paklausių žinių. Registracija į kursus vyksta iki rugsėjo 3 d.

Anot D.Stasiulio, susidomėjimas nuotoliniu mokymusi dėl COVID-19 pandemijos vis auga: „geriau nei bet kada pamatėme, kad nebūtinai visi internete esantys kursai veikia ir padeda mokytis. Mes siekiame, kad nuotolinis mokymasis būtų ne tik lengvai prieinamas, bet ir efektyvus. Išnaudojame technologijas ir mokslinius tyrimus tam, kad žmonės neprarastų motyvacijos kursus baigti ir geriausiai įsisavintų visą medžiagą“.

Laukia naujo tyrimo rezultatų

Šiuo metu „BitDegree“ kartu su Tartu universiteto mokslininkais siekia išsiaiškinti, kas labiausiai lemia nuotolinio mokymosi kokybę. Pasak D.Stasiulio, tyrimo atsakymai padės parengti specialų, lengvai suprantamą ir pritaikomą įrankį nuotoliniams kursams kurti. Tikimasi, kad tai padės žmonėms geriau mokytis, o dėstytojams – efektyviau organizuoti medžiagą. Pirmųjų tyrimų rezultatų laukiama rudenį.

2019 m. „BitDegree“ kartu su Vilniaus universitetu tyrinėjo ekonominių paskatų įtaką, mokantis internetu. Tyrimas parodė, kad dovanos, pasiekimai ir kiti populiarūs žaidimų elementai gali būti naudojami ir švietimo srityje, nes padeda motyvuoti studentus. Tai paskatino startuolį į savo platformą įtraukti žaidybinių elementų. Taip pat besimokantys motyvuojami blokų grandinės (angl. blockchain) technologija paremtu atlygiu už rezultatus, stipendijomis bei kursų baigimo sertifikatais.

„Bitdegree“ turi ofisus Vilniuje ir Kaune. Šiuo metu įmonėje dirba per 30 darbuotojų. Bendrovė veikia nuo 2017 m. Už inovatyvius technologinius sprendimus internetinio švietimo srityje „BitDegree“ yra sulaukusi tarptautinių apdovanojimų „World Summit Awards“, „EIC Horizon Prize on Blockchains for Social Good“ ir „EdTechXEurope“ įvertinimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos