Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvių „ne“ žlugdo „Hitachi“ viltis užkariauti užsienio rinkas

Lietuvių tartas „ne“ Visagino atominei elektrinei sekmadienį vykusiame referendume grasina suduoti skaudų smūgį ne tik kadenciją baigiančiai Vyriausybei, bet ir japonų kompanijai „Hitachi“, rašo laikraštis „The Japan Times“. Pasak laikraščio, sutartis su Lietuva buvo pirmasis bendrovės laimėtas kontraktas statyti atominį reaktorių užsienyje.
Išankstinis balsavimas Vilniuje
Išankstinis balsavimas Vilniuje / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Hitachi“ ir kitos Japonijos bendrovės daug vilčių deda į užsakymus užsienyje, nes po Fukušimos katastrofos šalies viduje praktiškai nebeliko paklausos naujiems branduoliniams reaktoriams. Tačiau Europoje opozicija atominei energetikai taip pat auga, taigi japonų verslininkams gali tekti permąstyti savo strategiją, teigia „The Japan Times“.

„(Referendumo rezultatai) labai nuvylė, nes tai buvo toliausiai pažengęs Japonijos verslininkų projektas,“ pirmadienį sakė aukštas „Hitachi“ atstovas.

Referendumo rezultatai labai nuvylė, nes tai buvo toliausiai pažengęs Japonijos verslininkų projektas. Sakė aukštas „Hitachi“ atstovas.

Kompanija po referendumo, kuriame per 60 procentų dalyvavusių pasisakė prieš naujos atominės elektrinės statybą Lietuvoje, išplatino pareiškimą, kuriame apgailestavio dėl tokių rezultatų.

Po 2011 kovą Japoniją supurčiusio žemės drebėjimo bei užliejusios cunamio bangos, kuri sukėlė vieną didžiausių pastarųjų metų branduolinių katastrofų Fukušimos jėgainėje, nemažai pasaulio valstybių, tarp jų Vokietija ir Šveicarija, nusprendė keisti energetikos politiką ir palaipsniui atsisakyti atominės energijos. Pati Japonija kuria strategiją, kaip per 20-30 metų išjungti visus dabar veikiančius reaktorius.

Po Fukušimos avarijos „Hitachi“, „Mitsubishi Heavy Industries“ ir „Toshiba Corp“ dėmesį nukreipė į JAV ir augančias užsienio rinkas, kuriose elektros energijos paklausa sparčiai auga.

„Net ir po didžiojo rytų Japonijos žemės drebėjimo branduolinė energija išlieka efektyviu energijos šaltiniu, – teigia “Hitachi„ atstovas. – Daugybė šalių ir toliau stato jėgaines.“

„Mitsubishi Heavy Industries“ neseniai laimėjo atominės jėgainės kontraktą JAV. Kartu su prancūzų „Areva SA“ japonų bendrovė varžosi su Rusijos grupe dėl sutarties Jordanijoje. Su Japonijos vyriausybės parama ji bando įžengti ir į Vietnamo rinką.

„Toshiba“ kompanijos amerikietiškasis padalinys, „Westinghouse Electric Co“, plečia veiklą JAV ir Kinijoje.

Kai „Hitachi“ 2011 liepą paskelbė apie derybas su Lietuva, tai buvo pirmasis stambus japonų bendrovės laimėtas projektas po Fukušimos. „Hitachi“ dėjo viltis, kad Visaginas galėtų tapti langu į Europą bei pirmu žingsniu į augančias ir energijos ištroškusias Pietryčių Azijos rinkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų