Lietuvoje gamyklą turinti tabako milžinė „Philip Morris“ priėmė netikėtą sprendimą: uždaro dvi gamyklas Vokietijoje

Tabako milžinė „Philip Morris“ paskelbė uždaranti savo gamyklas Berlyne ir Drezdene. Bendrovės teigimu, gamyba Berlyno tabako perdirbimo fabrike bus nutraukta 2025 m. pirmąjį pusmetį. Drezdene, kur nuo 2019 m. gaminamas tabakas, skirtas cigaretėms sukti, gamyba taip pat bus nutraukta 2025 m. viduryje, praneša leidinys „Bild“, leidžiamas rusų kalba, ir Vokietijos žiniasklaida.
„Philip Morris“ fabrikas Klaipėdoje
„Philip Morris“ fabrikas Klaipėdoje / Aurelijos Jašinskienės / 15min.lt nuotr.

Tokio sprendimo priežastis – pastaraisiais metais mažėjanti cigarečių paklausa Europoje. Tikimasi, kad ši tendencija išliks ir ateityje.

Iš viso bus atleisti 372 darbuotojai, iš kurių apie 270 dirba Drezdeno gamykloje. „Philip Morris“ pažadėjo visiems atleidžiamiems darbuotojams pasiūlyti „teisingus sprendimus“.

Analitikų teigimu, „Philip Morris“ sprendimas atspindi pokyčius tabako pramonėje, kur tradicinių cigarečių paklausa mažėja, o bendrovės prisitaiko prie naujų rinkos sąlygų.

Svarstė dvi galimybes Lietuvoje

Šių metų rugsėjį Lietuvos žiniasklaidoje skelbta, kad Klaipėdoje tabako fabriką valdanti „Philip Morris International“ svarsto ir pasitraukimo galimybę iš mūsų šalies, taip duodama užuominą šalies valdžiai dėl mokesčių tabako gaminiams politikos.

Pasaulinės kompanijos „Philip Morris International“ viceprezidentas Tommaso Di Giovanni „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nauja diena“ teigė, kad tai, ar sulauksime plėtros ir naujų investicijų, ar Klaipėdoje veikiantis tabako fabrikas bus uždarytas, priklausys nuo šalies institucijų požiūrio.

Šiemet Lietuvos valdžia padidino akcizo tarifą bedūmiams tabako gaminiams gerokai labiau nei įprastoms cigaretėms.

Pašnekovo teigimu, akcizo tarifų didinimo priežastys šiuo istoriniu laikotarpiu, kai reikia didesnio finansavimo gynybos biudžetui, yra suprantamos. Tačiau klaidingą žinią esą siunčia skirtingų tabako gaminių akcizų tarifų skirtumo mažinimas.

„Situacija, kai mažinamas skirtumas tarp įprastų cigarečių ir bedūmių tabako gaminių akcizo tarifų, gali pasiųsti klaidingą žinią, esą šie produktai yra vienodi“, – sakė T. Di Giovanni.

Pasak jo, daugelyje Europos šalių akcizų tarifai tradicinėms cigaretėms yra apie 60 proc. didesni nei kaitinamojo tabako produktams. O štai Lietuvoje šis skirtumas netrukus sieks tik 36 proc.

„Philip Morris“ Klaipėdos fabrikas – vienas iš dviejų paskutinių Europoje, dar gaminančių įprastines cigaretes.

Rekvizitai.lt duomenimis, „Philip Morris Lietuva“ apyvarta pernai augo beveik 17 proc. – iki 92 milijonų eurų.

Grynasis pelnas per metus didėjo 42 procentais – iki 12,1 milijono eurų. Įmonėje dirba daugiau kaip 550 darbuotojų. Vidutinis atlyginimas liepos mėnesį buvo 4141 euras prieš mokesčius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis