Lietuvoje veikiančių įmonių pernai padaugėjo 6,6 proc. iki 99,2 tūkst.

Lietuvoje sausio 1 dieną veikė 99,2 tūkst. ūkio subjektų – 6,6 proc. daugiau, palyginti su 2015 metų sausio 1 diena.
Konkurencija
Konkurencija / 123rf.com nuotr.
Temos: 1 Ūkio subjektas

Veikiančios bendrovės šių metų pradžioje sudarė 44 proc. visų Juridinių asmenų registre įregistruotų ūkio subjektų, teigiama Statistikos departamento pranešime.

Daugiausia bendrovių (25,4 proc.) užsiėmė didmenine ar mažmenine prekyba, variklinių transporto priemonių ir motociklų remontu.

Kaip ir prieš metus, beveik 80 proc. ūkio subjektų turėjo mažiau negu 10 darbuotojų, juose dirbo 17,6 proc. visų dirbančiųjų. Pagal pajamų dydį vyrauja bendrovės, per metus gaunančios iki 0,3 mln. eurų pajamų. Bendrovės, kurios per metus gauna daugiau kaip 40 mln. eurų pajamų, sudaro 0,2 proc. visų veikiančių ūkio subjektų.

Pernai Lietuvoje buvo įregistruoti 10088 ūkio subjektai – 26,9 proc. mažiau nei 2014 metais. Daugiausia naujai įregistruotų ir veiklą pradėjusių ūkio subjektų buvo Vilniaus apskrityje, o mažiausia – Tauragės.

Per metus 11,6 proc. padaugėjo išregistruotų ūkio subjektų, jų buvo 5 841. Daugiau nei ketvirtadalis išregistruotų ūkio subjektų užsiėmė didmenine ir mažmenine prekyba, variklinių transporto priemonių ir motociklų remontu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas: spręsk ir laimėk elektrinį dantų šepetėlį sau!
„Moerie“ plaukų priežiūros priemonių veidu tapo K.Meschino: pamilau jas jau po pirmo galvos plovimo
Reklama
Jautienos troškiniai – tobulas maistas šaltajam sezonui: vos kelios taisyklės ir gaminsite lengva ranka
Reklama
5 Graikijos kurortai – ką rinktis: salas ar sostinę?