„NATO vien tik modernizavimui ir inovacijoms skiria apie 90 mlrd. JAV dolerių, todėl Lietuvos verslui čia matome didelių perspektyvų ir galimybių“, – sako asociacijos direktorius Vaidotas Malmionis, pasak kurio, pagal aiškiai padidėjusį poreikį ir sutarčių ketinimus matyti, kad šiemet lietuviškas verslas gynybos ir saugumo eksporto apimtis padidins ne mažiau kaip 30 proc.
Pernai asociacijos vienijamų įmonių eksportas sudarė apie 80-100 mln. eurų. V.Malinionis skaičiuoja, kad suvienijus jėgas ir pajėgumus, bendradarbiaujant ir dirbant organizuotai, šalies gynybos ir saugumo pramonės eksportą per porą metų galima būtų padidinti trečdaliu ir daugiau. Pasak jo, į vietinę rinką orientuotų bendrovių, tiekiančių prekes ir paslaugas šalies kariuomenei, kitoms karinėms struktūroms, metinė apyvartą galėtų siekti panašias apimtis, o gal būtų ir didesnė.
„Šioje srityje kol kas tik kelios įmonės rimtai plėtoja gynybos pramonę eksporto rinkose. Tačiau, mūsų vertinimu, lietuviškų įmonių galimybes pasiūlyti savo produkciją užsienio šalims yra milžiniškos, todėl vienas svarbiausių mūsų uždavinių – plėsti lietuviškų įmonių dalyvavimą pasaulinėje gynybos ir saugumo pramonės rinkoje,“ – teigia V.Malmionis.
Geriausiai žinomi ir populiariausi Lietuvos gynybos pramonės įmonių pavyzdžiai – tai šaudmenis gaminanti akcine bendrove Giraites ginkluotės gamykla bei specialius drabužius ir aprangą gaminanti bendrovė „Garlita“, apsaugos bendrovė „Argus“, didelių gabaritų krovinius sausuma gabenanti bendrovė „Klaipėdos transekspedicija“, informacinių ir ryšių technologijų įmonių grupė „Eisis“, lazerius gaminanti bendrovė „Šviesos konversija“ bei kitos.