„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lietuvos gyventojai – tarp didžiausių galimybių paso rėmėjų

Lietuvos gyventojai – tarp aktyviausių imuniteto ar vadinamojo galimybių paso šalininkų ir įvardija jį kaip veiksmingą priemonę grįžti į priešpandeminį gyvenimą, rodo pasaulinės finansų platformos „Revolut“ atliktas klientų nuomonės tyrimas. „Revolut“ apklausė 12 000 klientų, iš kurių 800 – Lietuvoje.
Lauko kavinės Vokiečių gatvėje
Lauko kavinės Vokiečių gatvėje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

69 proc. apklausos dalyvių teigė, kad palaiko imuniteto paso idėją ir tikisi jį gauti jau netrukus. Iš 10 tyrime dalyvavusių Europos Sąjungos valstybių, tik Italijoje (75 proc.) ir Airijoje (74 proc.) užfiksuota daugiau imuniteto paso idėjos rėmėjų.

Taip pat 61 proc. Lietuvos respondentų teigė manantys, kad imuniteto pasas būtų ypač naudingas keliaujant. Visgi 21 proc. apklaustųjų abejojo paso nauda ir teigė, kad tai bus dalį visuomenės diskriminuojanti priemonė, beveik penktadalis tyrimo dalyvių tikino dar neturintys aiškios nuomonės apie galimybių paso naudą. Tyrimo duomenimis, daugiausia galimybių paso skeptikų – kaimyninėse Latvijoje ir Lenkijoje – kur atitinkamai 41 proc. ir 37 proc. apklaustųjų teigė dvejojantys jo nauda ir manantys, jog imuniteto pasas diskriminuotų žmones.

„Revolut“ tyrimas atskleidė ir platesnį pasikeitusį gyventojų požiūrį į atostogas ir keliones. Maždaug trečdalis apklausos dalyvių iš Lietuvos pripažino, kad dėl pandemijos šiais metais keliaus kitaip, ieškos netradicinių, saugesnių būdų. 18 proc. teigė, kad jie jau ryšis keliauti, tačiau pandemija jiems vis dar kelia nerimą, todėl atostogas jie žada kruopščiai suplanuoti.

Kalbant apie mokėjimo būdus, saugumo priemonių „Revolut“ vartotojai ketina imtis dažniau atsiskaitydami kortele ir vengdami grynųjų.

„Net 76 proc. apklausos dalyvių Lietuvoje teigė, kad atsiskaitymams keliaudami vietoje grynųjų pinigų rinksis kortelę ar telefoną, o 37 proc. apklaustųjų kaip pagrindinę to priežastį įvardijo vengimą liestis prie grynųjų, – sako „Revolut“ vadovas Lietuvoje Virgilijus Mirkės. – Kitose šalyse – Lenkijoje, Italijoje, Portugalijoje – atsiskaitymus be grynųjų keliaujant teigė naudojantys net daugiau nei 80 proc. apklaustųjų.“

Apklausa taip pat atskleidė, kad gera šalies sveikatos sistemos būklė tampa vienu svarbiausių veiksnių renkantis atostogų kryptį. Pusė apklausos dalyvių Lietuvoje teigė, kad pandemijos metu sveikatos priežiūros sistemos įvertinimas tapo itin svarbia atostogų planavimo dalimi. Dar 19 proc. tvirtino, kad jie atsižvelgia į tai rinkdamiesi kelionių kryptį, bet tai nėra lemiantis veiksnys.

Klientų nuomonės apklausą „Revolut“ atliko šių metų balandžio 20-27 dienomis, tyrime dalyvavo 12 tūkst. 18-55 metų amžiaus klientų, iš jų 800 – Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs