Lietuvos pašto atstovai 15min patvirtino, kad už susitikimo, kur dalyvavo J.Narkevičius, jo dukra bei pašto atstovai, pietus buvo sumokėta 2018 m. kovo 23 dieną Vilniaus restorane „Gray“. Sąskaitos suma – 184,5 euro.
Susitikime su Lenkijos paštu – sąskaita įmonei
Tą kovo penktadienio vakarą restorane vyko susitikimas dėl pašto ženklo „Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos, paveikslo karūnavimui – 300 metų“. Bent jau taip teigiama oficialiai.
Pats J.Narkevičius gyvena Trakuose, kartais dalyvauja bažnyčios eisenoje mišių metu.
Pietų metu dalyvavo du Lietuvos pašto atstovai – Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė, Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovė Aušrutė Varnienė, trys „Pozcta Polska“ (Lenkijos pašto) atstovai, tuometinis Seimo narys J.Narkevičius, taip pat jo dukra – tuometinė Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, taip pat Seimo nario padėjėja Justyna Bacevič ir Trakų Švc. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos klebonas kun. Jonas Varaneckas.
Šiuo metu K.Narkevič yra kultūros ministro patarėja.
Lenkijos paštą domina terminalai Lietuvoje?
Beje, daliai Seimo narių jau kilo klausimų dėl ministro J.Narkevičiaus ir Lenkijos pašto santykių. Lapkričio 7 dieną į Seimo Ekonomikos komitetą iškviestas ministras turėjo aiškintis, kas apmokėjo Lenkijos pašto atstovų vizitą Lietuvoje, kodėl prie jų vizito aktyviai dirbo ir J.Narkevičiaus dukra, ar svečiai iš Lenkijos lankėsi Seimo nario namuose Trakuose.
Mūsų šalies pašto ir siuntinių rinkoje kalbama, kad Lenkijos paštas žvalgosi Lietuvos rinkoje ir juos domina terminalų tinklas. Čia jau veikia kitų šalių paštai, pavyzdžiui, „Omniva“ terminalai priklauso Estijos paštui. Savo terminalus turi ir „Lietuvos paštas“.
„Dėl Lenkijos pašto planų informacijos neturiu. Esu pažįstamas su dviem asmenimis, su kuriais buvo bendradarbiaujama, kai buvo ruošiamasi Lietuvos pašto ir Lenkijos pašto skirtam jubiliejiniam ženklui“, – Seimo Ekonomikos komitete kalbėjo ministras.
15min žiniomis, susitikime su J.Narkevičiumi restorane dalyvavo vienas Lenkijos pašto vadovų – Strateginio ir tarptautinio bendradarbiavimo biuro direktorius Kšištofas Gurskis.
Primename, kad spalio 31 dieną J.Narkevičius atleido Lietuvos pašto valdybą ir gerokai apsunkino įmonės veiklą, nes dabar paštas veikia be valdybos.
Už pietus mokėjo ir uostas, ir geležinkelininkai
Praėjusią savaitę kilo skandalas, kai 15min paskelbė, kad už J.Narkevičiaus pietus Abu Dabio restorane mokėjo Susisiekimo ministerijai pavaldi Lietuvos automobilių kelių direkcija. Tąkart sąskaita viršijo 700 eurų.
Paaiškėjo, kad už ministro pietus yra mokėjusi ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, taip pat „Lietuvos geležinkeliai“. Šios bendrovės taip pat pavaldžios Susisiekimo ministerijai.
Pavyzdžiui, spalio 1-2 dienomis Baltarusijoje vyko Transporto savaitės renginiai. Pirmąją savaitės renginių dieną Minske buvo organizuoti dalykiniai pietūs, kuriuose dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje, ambasados komercijos atašė, kiti ambasados darbuotojai, Lietuvos verslo konfederacijos vadovas, Susisiekimo ministerijos vadovai, Uosto direkcijos vadovai ir kiti forumo dalyviai.
„Dalykinių pietų metu buvo pristatyta ir aptarta verslo Lietuvoje aplinka, galimybės stiprinti verslo ryšius, kalbėta apie baltarusiškų krovinių srautų išsaugojimo būtinybę ir naujų pritraukimą į Klaipėdos uostą“, – 15min informavo uosto atstovai.
Daugiau kaip dešimčiai žmonių pietūs kainavo 214,47 Eur (486 rubl.). Už juos sumokėjo VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.
„Lietuvos geležinkeliai“ taip pat patvirtino, kad mokėjo už ministro pietus Minske spalio 2 dieną.
15min primena, kad Seimo nariai bei ministrai, taigi ir J.Narkevičius, turi reprezentacinėms išlaidoms skirtas lėšas, kurias gali naudoti ir pietų metu.