Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

LTG netenkins prašymų vežti „Belaruskalij“ krovinius, kol neturės vyriausybinės komisijos išvados

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) Grupė netenkins prašymų vežti „Belaruskalij“ krovinius, kol neturės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos išvados. Tokią tvarką numato Sankcijų ir ribojamųjų priemonių įgyvendinimo kontrolės, atitikties ir prevencijos politika, kurią su akcininko pritarimu penktadienį patvirtino LTG valdyba. Šiuo metu nėra patvirtinta nė viena paraiška trąšų vežimui vasario mėnesį, rašoma pranešime spaudai.
„Belaruskalij“ vagonų sąstatas su trąšų kroviniu Stasylų (Šalčininkų r.) geležinkelio stotyje
„Belaruskalij“ vagonų sąstatas su trąšų kroviniu Stasylų (Šalčininkų r.) geležinkelio stotyje / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Patvirtintame dokumente numatoma, kad kaskart prieš sudarant naują sandorį ar darant jo pakeitimą (jeigu jis nėra techninis), priimant sprendimą dėl vežimo paraiškų patvirtinimo pagal esamas sutartis, tvirtinant vežimo paraiškas pagal Tarptautinio krovinių vežimo geležinkeliais susitarimą (SMGS) ar kitu pagrindu, kai objektas yra Baltarusijos bendrovės „Belaruskalij“ gaminamos produkcijos gabenimas į ar per Lietuvos teritoriją, privaloma nedelsiant kreiptis į komisiją dėl atitikties nacionaliniam saugumui vertinimo.

Jeigu LTG Grupės bendrovė kreipėsi į komisiją, tačiau komisijos sprendimas ar galutinis Vyriausybės nutarimas nėra priimtas iki vežimo paraiškų patvirtinimo ar atmetimo termino pabaigos, vadovaujantis komisijos rekomendacijomis, šios paraiškos privalės būti atmetamos.

Vasariui patvirtintų paraiškų nėra, tušti vagonai bus grąžinti iki savaitės pabaigos.

Šiuo metu nėra patvirtinta nė viena paraiška baltarusiškų kalio trąšų vežimui vasario mėnesį. Paskutiniai sąstatai, vežantys šias trąšas, į Lietuvą turėtų įvažiuoti pirmadienį, sausio 31 d., apie 20 val. ir maždaug per pusę paros pasiekti Klaipėdos uostą. Po to, iki savaitės pabaigos bus grąžinami tušti vagonai. Pirmadienio popietės duomenimis, jų skaičius Lietuvoje siekia apie 1000. Nauji traukiniai su kalio trąšomis pagal 2018 m. sutartį, kuri buvo pripažinta negaliojančia nuo vasario 1 d., nebus priimami. Vasario 1 d., pagal sutartis su kita bendrove, į Lietuvą dar gali įvažiuoti nedidelis vagonų kiekis su kita „Belaruskalij“ produkcija (ne kalio trąšomis), kuri Baltarusijoje bus pakrauta paskutinę sausio dieną tebegaliojant sutartims. Vėliau ir ši produkcija nebebus gabenama.

LTG informavus bendrovę „Belaruskalij“ apie Vyriausybės nutarimą bendrovių turimą sutartį pripažinti negaliojančia nuo vasario 1 d., buvo gauti kitų bendrovių prašymai vežti „Belaruskalij“ produkciją. Su skirtinga argumentacija grindžiamais prašymais kreipėsi „Belorusskaja kalinaja kompanija“, „Belintertrans“, „Belkali-Migao“, „Belintertrans Baltik“, „Lit Salt Trade“ ir „Ferteksos transportas“. Dėl visų sandorių LTG kreipėsi į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją. Kol vykdoma šių sandorių patikra, LTG netvirtina paraiškų. Iki pirmadienio pateiktos paraiškos jau atmestos, vadovaujantis tvarka, kurią patvirtino valdyba bei įsakymu pritarė susisiekimo ministras.

Prieš kurį laiką LTG informavo Baltarusijos bendrovę „Belaruskalij" apie Vyriausybės nutarimą nuo vasario 1 d. pripažinti 2018 m. sudarytą sutartį negaliojančia. Bendrovei taip pat buvo pranešta, kad paraiškos jos kroviniams vežti nuo vasario 1 d. pagal šią sutartį, nebus suderintos. LTG atsisakė patvirtinti pagal sutartį pateiktas „Belaruskalij“ paraiškas dėl trąšų vežimo vasario mėnesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos