Jo teigimu, nesutarimai su pilotais liudija ne griežtą kompanijos valdymą, o kovą už bendrovės ateitį. Jeigu „Lufthansa“ negalės sumažinti išlaidų, ji negalės konkuruoti rinkoje, kompanijos vadovą cituoja „Bloomberg“.
„Lufthansa“ jau atšaukė 1900 skrydžių, arba 40 proc. visų savo skrydžių, dėl ko nukentėjo 215 tūkst. keleivių.
Šiuo metu kompanijos pilotai streikuoja jau keturioliktą kartą, jau dvejus metus tebesitęsiant ginčui su vadovybe dėl darbo apmokėjimo. Atlyginimai kompanijoje nebuvo didinami maždaug penkerius metus, todėl profsąjunga reikalauja padidinti atlyginimus pilotams daugiau nei 20 proc., kas atitiktų metinį padidinimą 3,66 proc.
„Lufthansa“ jau atšaukė 1900 skrydžių, arba 40 proc. visų savo skrydžių, dėl ko nukentėjo 215 tūkst. keleivių. Manoma, kad penktadienį dėl streiko reiks atšaukti dar 600 skrydžių.
Skaičiuojama, kad viena streiko dienai bendrovei kainuoja maždaug 10 mln. Eur.
Pilotai reikalauja, kad jų atlyginimai kasmet būtų keliami vidutiniškai 3,66 proc. ir kad toks padidinimas būtų atgaline data pritaikytas penkeriems praėjusiems metams. Profsąjunga teigia, kad pilotų atlyginimai tuo laikotarpiu buvo įšaldyti, taigi dėl infliacijos jie patyrė „rimtą perkamosios galios nuostolį“. O „Lufthansa“ tuo metu gavo milijardinį pelną.
Pati „Lufthansa“ profsąjungos poziciją pavadino „visiškai nesuprantama“ ir ragina siekti susitarimo, o ne eskaluoti problemą
„Cockpit“ reikalaujamas atlyginimų padidinimas ... yra gerokai didesnis už tą, kurį gavo kitos darbuotojų grupės. Nesuprantama, kodėl profsąjunga reikalauja didžiausio atlyginimų padidinimo jau ir taip geriausiai apmokamai darbuotojų grupei“, – sakė „Lufthansa“ personalo vadovė Bettina Volkens.
Praėjusieji metai bendrovei „Lufthansa“ buvo tiesiog siaubingi, nes ne vienas streikas jai kainavo šimtus milijonų eurų. Didžiausia Europos oro vežėja pastaruosius dvejus metus vis nesutaria su pilotais, įgulų nariais ir antžeminių tarnybų darbuotojais dėl atlyginimų ir nori mažinti išlaidas, nes jai tenka vis labiau konkuruoti su pigių skrydžių įmonėmis ES šalyse bei Persijos įlankos šalių oro linijų bendrovėmis.
Pernai lapkritį buvo surengtas ilgiausias „Lufthansa“ istorijoje streikas, kuris truko savaitę ir dėl kurio įmonei teko atšaukti 4,6 tūkst. skrydžių. Tuomet kompanija prarado 463 mln. Eur.