Konsoliduotas grynasis grupės pelnas siekė 24,2 mln. eurų – 2,6 karto daugiau, teigiama Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje.
„Lytagra“ nurodo, kad 2021 metais dėl pandemijos iššūkių buvo ypač sudėtingos verslo sąlygos, tačiau grupė sugebėjo padidinti apyvartos augimo tempą.
„Staiga pasikeitę metalų kainų pokyčiai buvo kertinė priežastis, lėmusi ženklų apyvartos padidėjimą. Sukaupta patirtis tapo vienu svarbiausiu faktoriumi susiklosčiusioje situacijoje“, – teigiama metiniame pranešime.
Anot jo, bendra situacija Lietuvoje išlieka labai įtempta dėl sunkiai prognozuojamų ekonominių veiksnių ir pandemijos iššūkių, vienas didžiausių neapibrėžtumų išlieka verslo santykiai su Baltarusija ir Kinija.
„Sunku indikuoti, kiek neigiamos ir kiek teigiamos įtakos organizacijoms atneš Lietuvos vyriausybės sprendimai dėl bendradarbiavimo su Baltarusija. Taip pat sunku įvertinti Kinijos sprendimus Lietuvos atžvilgiu“, – nurodė „Lytagra“.
Anot jos, 2021 metais buvo jaučiamas tam tikrų prekių stygius, išsibalansavimas tiekimo grandinėse ir išilgėję pristatymo terminai, stringantys logistikos kanalai, transportavimo paslaugų brangimas. Be to, susirūpinimą kelia infliacijos šuoliai ir pirkimo galia, kuri gali sumažėti.
„Verslui reikės dar labiau koncentruotis į veiklos rezultatų gerinimą, ieškoti būdų kaip didinti našumą. O konkurencija rinkoje nusimato labai arši. Veiklą tęsia visi pagrindiniai rinkos žaidėjai, esminių rinkos persiskirstymų neįvyko, praktiškai visos įmonės išlaikė panašias rinkos dalis.
Grupė šiemet planuoja, kad pardavimai augs 2 proc., taip pat suplanuota plėtra bei investicijos į veiklos modernizavimą. Grupė investicijoms suplanavo 15,9 mln. eurų. Didžioji dalis lėšų bus skirta Tauragės, Telšių filialų statybai, sandėlio praplėtimui, Šakių filialo remontui ir metalo sandėlio statybai.
Grupės teigimu, planams įtakos gali turėti Rusijos pradėtas karas Ukrainoje, tačiau sudėtinga prognozuoti, kokios įtakos tai turės finansiniams rezultatams. Vis dėlto grupė neabejoja, kad tai paveiks eksportą ir importą.