– N.Numavičiaus teigimu, jūsų įvardintos mokesčių optimizavimo schemos yra įprasta verslo praktika, o VP grupė po „Spindulio“ istorijos mokesčių iš viso nebandė optimizuoti. Kaip tai vertinate?
Visiškai sutinku, kad grupėje tai buvo įprasta praktika, tačiau už jos ribų tokie veiksmai vertinami ypač neigiamai. Teiginiai, kad mokesčiai net nebuvo bandomi optimizuoti, yra tiesiog netiesa.
– Visiškai sutinku, kad grupėje tai buvo įprasta praktika, tačiau už jos ribų tokie veiksmai vertinami ypač neigiamai. Ironiška, tačiau būtent po „Spindulio“ ir „Leo LT“ istorijų, sugriuvus VP dešimtukui, prasidėjo dar intensyvesnis „mokesčių optimizavimo“ periodas.
Kūrėsi dešimtys holdingų, buvo įdiegtas sau mokamas franšizės mokestis, Lietuvoje uždirbti pinigai buvo iškeliami į užsienio jurisdikcijas „mokesčių tikslais neutraliu“ keliu, o Nerijaus turtas pradėjo intensyviai keliauti į Karibų jūros salas dėl ten neva esančios „fantastiškos“ infrastruktūros.
Teiginiai, kad mokesčiai net nebuvo bandomi optimizuoti, yra tiesiog netiesa. O ar jie buvo vengiami, nuspręs valstybės institucijos.
Beje, kalbant apie „Baltojoje knygoje“ paminėtą Nerijaus kontroliuojamą „Spindulį“, man labai įdomu, kaip jis sugebėjo įsigyti nekilnojamojo turto Baltarusijoje ir holdingą Nyderlanduose. Grupės atstovai teigia, kad „Spindulio“ lėšos nebuvo panaudotos, tad galbūt šį turtą kas nors padovanojo?
– Ar šiuo metu pateikėte visą informaciją apie galimus piktnaudžiavimus „VP grupėje“?
– Nuosekliai planuojame ir analizuojame savo veiklą. Kadangi nelaužiu savo teiginių iš piršto, prieš viešinant informaciją visada įsitikiname jos tikrumu bei aktualumu, renkame įrodymus. Tik tada teikiame ją žiniasklaidai ir valstybinėms institucijoms.