Kad visi vilniečiai būtų aprūpinti rūšiavimui skirtomis priemonėmis, VAATC sieks užtikrinti, jog jas miestiečiai galėtų atsiimti jiems patogioje vietoje visame Vilniuje. Anot „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovo Antano Bubnelio, oranžinius maišelius ir kibirėlius vilniečiai iš VAATC atstovų galės gauti numatytomis dienomis apsilankant trijose „Lidl“ parduotuvėse.
„Rūšiavimui skirtos priemonės bus dalijamos Rasų g. 9A, Kalvarijų g. 180 bei Virbeliškių g. 2 „Lidl“ parduotuvių erdvėse už kasų. Todėl netoliese gyvenantys „Lidl“ klientai galės atvykti numatytu laiku ir iš VAATC atstovų gauti maisto atliekoms rinkti skirtus oranžinius maišelius ir kibirėlius“, – sako A.Bubnelis.
Anot jo, vienkartinius oranžinius maišelius bei specialius kibirėlius VAATC atstovai dalins nurodytomis dienomis, o nespėjusiems atsiimti, pakartotinis rūšiavimui skirtų priemonių dalijimas numatomas ir kovo mėnesį.
Rūšiavimui skirtų priemonių atsiėmimo grafikas:
Sausio 4 d., nuo 16 iki 19 val. – Rasų g. 9A, Vilnius
Sausio 8 d., nuo 10 iki 13 val. – Kalvarijų g. 180, Vilnius
Sausio 8 d., nuo 16 iki 19 val. – Kalvarijų g. 180, Vilnius
Sausio 25 d., nuo 10 iki 13 val. – Virbeliškių g. 2, Vilnius
Sausio 25 d., nuo 16 iki 19 val. – Virbeliškių g. 2, Vilnius
Sausio 30 d., nuo 16 iki 19 val. – Virbeliškių g. 2, Vilnius
Nauja tvarka padės mažinti atliekų kiekį
Maisto atliekos – bet koks atliekomis virtęs maistas ar biologiškai skaidžios atliekos. Pavyzdžiui, vartoti nebetinkami išpakuoti maisto produktai, žievės, lupenos, graužtukai, arbatos ir kavos tirščiai, kambariniai augalai ir jų dalys, popieriniai rankšluosčiai, servetėlės ar vartoti nebetinkami maisto papildai.
Maisto atliekų kiekis Lietuvoje sudaro net 15 proc. visų mišrių komunalinių atliekų. Tinkamai pasirūpinus ir išrūšiavus maisto atliekas, jos gali būti paverčiamos natūralia trąša bei naudojamos gaminant biodujas ar kompostą.
Nuo šiol vilniečiai tokias maisto atliekas turės rūšiuoti atskirai ir mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Iš jų oranžiniuose maišeliuose esančios atliekos keliaus į mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius, kur maišeliai bus nukreipiami perdirbimui, o maisto atliekos nukreipiamos kompostavimui.
„Lidl“ nuolat mažina maisto atliekų kiekį
„Lidl“ nuolat ieško būdų, kaip prisidėti prie maisto atliekų susidarymo mažinimo.
„Siekiant, kad maisto atliekų kiekis būtų kuo mažesnis, „Lidl“ naudojame automatinę prekių užsakymo sistemą, kuri įvertina konkrečios parduotuvės pardavimus, turimą likutį ir užsako optimalų naujų prekių kiekį. Taip pat, likus paskutinėms dienoms iki prekių tinkamo termino vartojimui pabaigos, nukainojame tiek šviežias, tiek bakalėjos prekes. Taip užtikrindami, kad kuo daugiau tinkamų vartojimui produktų būtų parduoti“, – aiškina A.Bubnelis.
Anot jo, maisto atliekų susidarymą „Lidl Lietuva“ mažina ir bendradarbiaudami su „Maisto banku“, kuris paskutinės dienos galiojimo produktus perduoda sunkiau besiverčiantiems žmonėms.
„Be to, šiemet pristatėme naujovę – „Geradarių maišelius“, kuriuose pirkėjams už mažesnę kainą siūlomi netobulos išvaizdos, bet puikiai vartoti tinkami švieži vaisiai bei daržovės. Taip pat pasirūpiname ir žmogui vartoti nebetinkamais vaisiais bei daržovėmis – juos perduodame ūkininkams. Nors ir imamės veiksmų, kaip sumažinti maisto atliekų kiekį, jų visiškai išvengti kol kas neįmanoma, tad iš likusiųjų gaminame biodujas“, – tvirtina „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas.