Milijonus uždirba iš čepsėjimo ir braižymo – interneto fenomenas, kurio mokslininkai dar iki galo nesupranta

Šnabždesys, traškėjimas, čepsėjimas, barbenimas į stalą – tai tik dalis garsų, uždirbančių milijonus juos filmuojantiems influenceriams. Prieš kelerius metus kilusi interneto sensacija nerimsta iki šiol, o ASMR įrašų populiarumas neblėsta. Kai kurių garsų klausymasis žmonėms sukelia atsipalaidavimo ir malonumo jausmą, kurie tapo verslo niša „youtuberiams“.
ASMR
ASMR / Vida Press nuotr.

Sutrumpinimu ASMR vadinamas autonominis jutiminis meridiano atsakas – malonus jausmas, prasidedantis galvos odoje ir slenkantis žemyn, kol pasiekia stuburo viršų. Šių įrašų kūrėjai naudoja įvairias pagalbines priemones, reikalingas garsams bei vaizdams sukurti. Būtent jie klausytojui primena atsipalaidavimo jausmą sukeliančias situacijas ar potyrius.

Pavyzdžiui, pirštais perbraukiant per plaukų šepetį, pūstelint į mikrofoną ar caksint žirklėmis sukuriamas malonus apsilankymo kirpykloje pojūtis. Gėrimo šliurpčiojimas, puodelio maišymas ar vienkartinio cukraus pakelio praplėšimas – atsipalaidavimą sėdint su draugais kavinėje. Skirtingiems žmonėms veikia skirtingi dirgikliai, kurie sukelia malonumą. Tačiau kai kurie žmonės apskritai nejaučia ASMR ir tam yra mokslinis paaiškinimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų