Speciali atsiprašymo ceremonija įvyko Los Andželo Simono Vyzentalio centro Tolerancijos muziejuje.
Speciali atsiprašymo ceremonija įvyko Los Andželo Simono Vyzentalio centro Tolerancijos muziejuje.
„Šiandien mes, graužiami sąžinės, atsiprašome už tragiškus mūsų praeities įvykius“, – sakė „Mitsubishi Materials“ valdybos pirmininkas Hikaru Kimura.
Antrojo pasaulinio karo metais Japonijos bendrovės ir vyriausybė, norėdamos kompensuoti darbo jėgos trūkumą, JAV karo belaisvius buvo pavertusios vergais.
Iš viso priverstinį darbą tuo metu Japonijoje patyrė apie 12 tūkstančių karo belaisvių, iš kurių daugiau negu 1100 mirė.
„Mitsubishi“ konglomeratas per karą išnaudojo 2041 belaisvį, o iš jų apie 1000 sudarė amerikiečiai.
Nors už Tokijo nusikaltimus per Antrąjį pasaulinį karą jau anksčiau atsiprašė įvairūs Japonijos premjerai, tačiau privačios kompanijos šiuo klausimu yra santūresnės.
Sekmadienio ceremonijoje H.Kimura sėdėjo šalia prievartinį darbą patyrusio Yukio Okamoto ir Japonijos premjero Shinzo Abes patarėjo.
„Tai didinga diena“, – sakė 94 metų amerikietis karo veteranas Jamesas Murphy, kuris išgyveno priverstinį darbą bendrovei „Mitsubishi“ priklausančioje vario rūdos kasykloje.
Šis „Mitsubishi Materials“ atsiprašymas įvyko praėjus beveik 70 metų nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.
Be to, visai neseniai šimtų karo belaisvių iš Kinijos, kurie buvo verčiami dirbti Japonijoje, palikuoniai iškėlė bendrą ieškinį, kuriuo siekia iš „Mitsubishi“ prisiteisti milijonus dolerių siekiančias kompensacijas.
H.Kimura šį ieškinį komentuoti atsisakė.