Siūlomas įstatymas, pirmasis JAV valstijoje, buvo priimtas 54 balsais „už“ ir 43 balsais „prieš“ ir bus teisinis bandymas uždrausti Kinijai priklausančią platformą nacionaliniu mastu, ko vis dažniau reikalauja Vašingtono įstatymų leidėjai.
Jei Montanos gubernatorius pasirašys įstatymą, „TikTok“ su šiuo įstatymu beprecedentiškai ir įnirtingai kovos valstijos ir JAV teismuose.
Prieš balsavimą „TikTok“ atstovė spaudai teigė, kad dėl įstatymo projekto konstitucingumo galiausiai „spręs teismai“.
„Mes ir toliau kovosime už „TikTok“ naudotojus ir kūrėjus Montanoje, kurių pragyvenimo šaltiniams ir Pirmosios pataisos teisėms kyla grėsmė dėl šio įžūlaus valdžios sprendimo“, – pridūrė atstovė spaudai.
Pagal siūlomą įstatymą „Apple“ ir „Google“ turės pašalinti „TikTok“ iš savo programėlių parduotuvių, o nustačius pažeidimą įmonėms kasdien bus skiriamos 10 000 JAV dolerių (virš 9000 eurų) baudos.
Siūlomas draudimas įsigaliotų 2024 metais, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad Jungtinėse Valstijose jis neturi precedento, beveik neabejotinai bus susiduriama su teisiniais iššūkiais.
Šis įstatymo projektas yra naujausias „TikTok“ ir daugelio Vakarų šalių vyriausybių dvikovos mūšis – programėlė jau uždrausta vyriausybės darbuotojų įrenginiuose JAV, Kanadoje ir keliose Europos šalyse.
Nepaisant didžiulio populiarumo, „TikTok“ taip pat susiduria su Baltųjų rūmų ultimatumu atsiskirti nuo Kinijos savininkų arba nutraukti veiklą Amerikoje.
Programėlė priklauso Kinijos bendrovei „ByteDance“ ir daugybė JAV politikų teigia, kad ją kontroliuoja Kinijos vyriausybė, nors pati bendrovė tai neigia.
Ketvirtadienį pristatydamas įstatymo projektą Montanos valstijos atstovas Brandonas Leras sakė, kad Kinijos komunistų partija „slepiasi už „TikTok“, kur gali šnipinėti amerikiečius“.