Šių metų pradžioje įmonė darbuotojams pristatė naujieną, pavadintą „Priglausto gyvūno krepšeliu“. Naujiena netruko pasklisti tarp darbuotojų. Iš prieglaudos augintinį paėmęs kolega skatinamas vienkartiniu apmokamu laisvadieniu bei šimto eurų krepšeliu, kuriame numatytas vizitas pas veterinarą, mokestis prieglaudai, čekis gyvūnų prekėms, tai yra guoliui, pavadėliui ir kitoms priemonėms įsigyti. Įmonės parduotuvėje darbuotojai gali aprūpinti gyvūną ėdalu.
Jau ne vienus metus prieglaudas globojantys, būdas iš sulūžusių palečių kalantys, pamokėles mokyklose apie gyvūnų priežiūrą ir didelę atsakomybę vedantys bei kitas idėjas realizuojantys įmonės darbuotojai ieškojo recepto, kaip gausią komandą paskatinti priglausti gyvūnus.
Pasak bendrovės „Mars Lietuva“ Korporacinių reikalų vadovo regionui Mindaugo Rupšio, maždaug per pusmetį darbuotojai priglaudė 14 gyvūnų ir tokie rezultatai įmonę nustebino.
Slapčia bijojau, kad žmonės skeptiškai žiūrės, nebuvau tikras, kiek darbuotojai linkę priimti tokią idėją, nesitikėjau tokios sėkmės. Daugiau nei per pusmetį 14 sėkmės istorijų, esu labai patenkintas, – sakė vadovybės pritarimo sulaukęs šios idėjos autorius M.Rupšys.
„Slapčia bijojau, kad žmonės skeptiškai žiūrės, nebuvau tikras, kiek darbuotojai linkę priimti tokią idėją, nesitikėjau tokios sėkmės. Daugiau nei per pusmetį 14 sėkmės istorijų, esu labai patenkintas“, – sakė vadovybės pritarimo sulaukęs šios idėjos autorius M.Rupšys.
Jo žiniomis, dar du darbuotojai ruošiasi pasinaudoti šia galimybe, o tokios iniciatyvos nesiėmė dar nė viena šalies įmonė.
Moko atsakomybės
Gyvūnams ėdalą gaminančioje įmonėje apstu gerovės gyvūnams pastangų. Įmonės darbuotojai veda pamokėles antrokams, pasakodami apie kačių bei šunų istoriją bei didelę atsakomybę, užgulančią į namus atkeliavus augintiniui. Tai ypač aktualu šv.Kalėdų laikotarpiu, kai laiškuose Kalėdų Seneliui skrieja norai gauti šunelį ar katinėlį dovanų.
„Pagrindinė pamokėlių mintis, kad šuo ar katė nėra žaislas, tai atsakomybė, – pabrėžia M.Rupšys. – Vaikai sako: „Kaip noriu, kaip noriu!“, o kai paklausi, kas vedžios, atsako – mama. Jaunose šeimose problema – vaikai nori, bet tai būna emocinis noras. Mūsų tikslas paaiškinti, kad su gyvūnu reikia ne tik pažaisti, bet ir jį vedžioti, vesti pas veterinarą, ausis valyti ir t.t.“
Naujas skanėstas iškeliauja svetur
Neseniai įmonė oficialiai atidarė naują gamybos liniją, kurioje gaminamas premium klasės skanėstas katėms „Dreamies“. Iki šiol „Mars Lietuva“ katėms gamino tik konservuotą maistą.
Pasak M.Rupšio, šis produktas naujas ne tik fabrikui, bet ir pasauliniam tinklui „Mars“, vienijančiam 136 gamyklas.
„Gamyklose gaminami skirtingi produktai ir pažiūrėti, kaip šis gaminamas, nebuvo kur. Esame inovatoriai. Mūsų gamykla bendrąja prasme išlaiko inovacijų fabriko vardą – ar tai būtų konservuotas produktas, ar naujas receptas, dažnai esame tie, kurie įdiegia, išbando, o po keleto metų patirtį perima kiti fabrikai, o mes vėl gauname kažką naujo. Toks pasitikėjimas – didžiausias įvertinimas Lietuvoje dirbančiai komandai“, – pasakojo M.Rupšys.
Lietuvos katės šio gardėsio neparagaus, produkcija keliauja svetur – į Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Vokietiją. Artimiausiu metu įmonė planuoja pradėti eksportą ir į kitas Europos šalis.
M.Rupšio teigimu, naujas produktas yra premium klasės gardėsis, kurį sudaro 80 proc. vytintos mėsos pagalvėlės. Tai išskirtinis, brangus produktas ir Lietuvos pirkėjai jam nesubrendę, mat tai nėra pirmos būtinybės maistas augintiniui. Juolab kad, kaip rodo statistika, gyventojai vis dar linkę gyvūnus maitinti likučiais nuo savo stalo.
Tūkstančiai tonų maisto gyvūnams
Šiuo metu įmonėje „Mars Lietuva“ dirba daugiau kaip 800 darbuotojų. Naujai linijai prireikė papildomų pajėgumų, tad įkurta apie 40 darbo vietų. Gamybinė linija pareikalavo apie 8 mln. eurų investicijų. Antra tiek įmonė investavo į esamos gamybinės linijos efektyvinimą.
Prieš 18 metų Gargžduose atidaryta gamykla per metus pagamina apie 75 tūkstančius tonų produkcijos, tai – apie 20 sunkvežimių per parą. Trečdalis visos produkcijos iškeliauja į Jungtinę Karalystę, didelė rinka susiformavusi Italijoje bei Prancūzijoje.