Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„MT Group“ teisme vėl nepavyko laikinai sustabdyti GIPL rangovo konkurso

Lietuvos dujotiekių statybos bendrovei „MT Group“ teisme antrą kartą nepavyko sustabdyti beveik 100 mln. eurų vertės magistralinio dujotiekio į Lenkiją (GIPL) konkurso.
Dujotiekio sistemos dalis
Dujotiekio sistemos dalis / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Lenkija Dujotiekis

Vilniaus apygardos teismo teisėja Jelena Šiškina BNS patvirtino, kad „MT Group“ prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių trečiadienį atmestas. Pirmas toks prašymas buvo atmestas rugsėjo 2-ąją.

„Šiuo atveju nėra būtinų sąlygų, sudarančių pagrindą taikyti laikinąsias apsaugos priemones, todėl ieškovės „MT Group“ prašymo dėl jų taikymo netenkino“, – BNS pranešė teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

„MT Group“ teismo dar kartą prašė sustabdyti konkurso procedūras bei įpareigoti „Amber Grid“ nepasirašyti sutarties su jo laimėtoju, o jei ji būtų pasirašyta, pripažinti ją negaliojančia.

Tačiau konkurso procedūras antradienį laikinai sustabdė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Jis sustabdytas, kol VPT vertins konkurso dokumentus ir „Amber Grid” sprendimus. Tai reiškia, kad „Amber Grid“ šią savaitę negalės pasirašyti sutarties su konkurso laimėtoja bendrove „Alvora“, BNS antradienį patvirtino VPT vadovė Diana Vilytė.

„MT Group“, konkurse dalyvavusi kartu su partnere, Lenkijos energetikos objektų statytoja „Rafako“, teigia, kad konkursas vyko neskaidriai, pažeidžiant viešųjų pirkimų procedūras.

Pasak „MT Group“, jos pasiūlymas turėjo būti pripažintas ekonomiškai naudingiausiu, už „Alvoros“, konkurse dalyvavusios kartu su „Šiaulių dujotiekio statyba“, pasiūlymą jis buvo pranašesnis iš esmės visuose vertinimo srityse.

Pirmą kartą prašydama teismo stabdyti konkursą, „MT Group“ skundė sprendimą dėl konkurso laimėtojos, Lietuvoje ir Baltarusijoje dirbančios „Alvoros“ atitikties nacionalinio saugumo kriterijams.

„MT Group“ ir „Rafako“ antradienį pranešė, jog dėl konkurso kreipėsi į Europos Komisijos Inovacijų ir tinklų programų vykdomąją įstaigą (INEA), Centrinę projektų valdymo agentūrą (CPVA) ir Lietuvos energetikos agentūrą (LEA) bei pateikė duomenis apie grubius konkurso pažeidimus ir prašo įvertinti juos skiriant ES paramą.

Tuo metu konkursą skelbusi „Amber Grid“ teigia esanti pasirengusi argumentuotai atsakyti į VPT ir kitų institucijų klausimus ir išsklaidyti bet kokias abejones dėl proceso skaidrumo.

Pasak įmonės, visi konkurso dalyvių pasiūlymai buvo vertinami pagal vienodas, iš anksto visiems paskelbtas ir žinomas sąlygas.

„MT Group“ pasiūlyta darbų kaina siekė 84,985 mln. eurų (be PVM), o „Alvoros“ – 79,85 mln. eurų.

„Amber Grid“ šią savaitę ketino pasirašyti sutartį su „Alvora“, o oficiali statybų pradžia buvo numatyta spalio 7 dieną.

GIPL projektą „Amber Grid“ įgyvendina kartu su Lenkijos dujų perdavimo sistemos operatoriumi „Gaz-System“. Numatoma, kad dujų jungtis pradės veikti 2021 metų pabaigoje.

Visa projekto vertė – 500 mln. eurų, investicijos vien Lietuvoje sieks iki 136 mln. eurų.

Pastačius jungtį, Baltijos šalių kryptimi bus galima transportuoti iki 27 teravatvalandžių (TWh) dujų per metus, Lenkijos kryptimi – iki 21 TWh, o Baltijos šalių dujų rinkos taps bendros ES dujų rinkos dalimi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs