„VMI mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo kontrolės veikla turi būti organizuojama didžiausią dėmesį ir išteklius skiriant rizikoms, turinčioms didžiausią įtaką biudžeto pajamų surinkimui, ir atitinkamai rizikingiausiems mokesčių mokėtojams. Svarbiausias uždavinys – užtikrinti, kad turimi vidiniai resursai būtų panaudojami efektyviai, o veiklą pradedantis, smulkus verslas, sąžiningi mokesčių mokėtojai būtų trukdomi kuo mažiau“, – interviu „Verslo žinioms“ teigė E.Janušienė.
Anot jos, VMI darbuotojų darbas nebus vertinamas pagal tai, kiek patikrinimų metu jie randa pažeidimų ir skiria baudų. Taip pat planuojama nustatyti VMI kontrolės priežiūrą ir taip „nustoti erzinti mokesčių mokėtojus“.
Naujoji VMI planuoja efektyvinti veiklą ir mažinti etatų skaičių. Tačiau drauge ji žada stiprinti analitikų bei didžiųjų mokesčių mokėtojų tikrintojų komandą bei didinti darbuotojų atlyginimus.
„Ieškome žmonių, kurie sustiprintų Didžiųjų mokesčių mokėtojų departamentą. Jis yra nemažai nukraujavęs, taip pat planuojame sustiprinti ir analitikų padalinį. Visur kitur darbuotojų priėmimas sustabdytas, turime ir tuščių etatų, kurių nemenką dalį naikinsime“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė E.Janušienė.
Pasak jos, VMI palieka jauni žmonės, nes inspekcijoje vyriausiojo specialisto atlyginimas yra 20 proc. mažesnis nei kitose viešojo sektoriaus įstaigose. Be to, jos nuomone, VMI trūksta vidinės karjeros politikos. Tačiau E.Janušienė žada, kad darbuotojų skaičius bus nuosekliai mažinamas.