„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Neapsigaukite: sukčiai neteisėtai naudojasi „Bitės“ vardu

„Bitė“ praneša, kad sukčiai neteisėtai naudojasi bendrovės vardu. Nuotoliniai sukčiai bando apgauti – žmogus neva laimėjo telefoną už kurį reikia susimokėti vos 2 Eur ir dar nurodyti savo asmeninius duomenis. Ekspertas skatina išlikti budriais, o atpažinus sukčius ‒ pranešti apie tai bendrovei, kurios vardu naudojamasi.
Nuotoliniai sukčiai
Nuotoliniai sukčiai / Pexels nuotr.

„Patekti į sukčių pinkles lengva – jie gali tikrai įtikinamai apsimesti žinomomis bendrovėmis ir klientus vilioti itin gerais pasiūlymais. Tokiais atvejais bendrovės, kurių vardu neteisėtai naudojamasi, kreipiasi į Lietuvos policiją su prašymu pradėti tyrimą, o gavę teismo sprendimą tokį puslapį blokuoja“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako Saulius Skirmantas, „Bitė Lietuva“ kibernetinio ir IT saugumo vadovas.

Kaip apsisaugoti?

Nėra vieno būdo atpažinti melagingus puslapius, nes jie – skirtingi. Jei jums prieš akis iššoko matytas, tačiau su neįprastais elementais puslapis, atkreipkite dėmesį į puslapio elementus, pačią nuorodą. Ji neretai yra neįprasta, itin ilga ar joje naudojami žodžiai užsienio kalbomis.

„BItės“ nuotr./Sukčiai neteisėtai naudojasi BITĖS vardu
„BItės“ nuotr./Sukčiai neteisėtai naudojasi BITĖS vardu

„Svarbiausias ginklas prieš sukčius – mūsų sąmoningumas ir budrumas. Stenkitės išlikti atidūs ir kritiškai vertinti informaciją – ypač jei atrodo, kad gavote itin viliojantį pasiūlymą. Jokiu būdu niekada nenurodykite savo asmeninių duomenų, PIN kodų, interneto bankininkystės slaptažodžių ar kitų privačių duomenų“, ‒ sako S.Skirmantas.

Ekspertas ragina atpažinus sukčius pranešti bendrovei, kurios vardu naudojamasi – taip gali pavykti atpažinti sukčiavimo „bangą“, ją sustabdyti ir taip apsaugoti kitus klientus.

„Bitės“ nuotr./Sukčiai neteisėtai naudojasi BITĖS vardu
„Bitės“ nuotr./Sukčiai neteisėtai naudojasi BITĖS vardu

„Bitė“ kartu su Lietuvos policija dar pernai pristatė puslapį neapsigauk.lt, kuris padeda geriau atpažinti populiariausias nuotolinio sukčiavimo rūšis Lietuvoje, sužinoti, kaip į nuotolinių sukčių pinkles nepakliūti. Pirmą kartą šalyje pristatytas ir audiogidas, kuriuo gali naudotis vyresnio amžiaus žmonės, silpnaregiai ir tinklalaidžių gerbėjai. Pirmąjį tokį audiogidą įgarsino radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų