Apsaugos priemonės užtikrina, kad iki teisminio proceso pabaigos šis ginčijamas ir galimai nelegaliai įgytas turtas, kaip ir kita N.Numavičiaus nuosavybė, neiškeliaus į mūsų teisėsaugai sunkiai pasiekiamas Bermudų ar Kiurasao salas, – sakė M.Marcinkevičius.
Nuo šiol N.Numavičiui priklausančiai „Setis capital OU“ be teismo leidimo draudžiama balsuoti akcininkų susirinkimuose. Mindaugas Marcinkevičius, kurio prašymu ir buvo pritaikytas šis areštas, džiaugiasi, kad teismas panaikino bet kokias galimybes paslėpti ginčijamą N.Numavičiaus turtą:
„Šioje įmonėje atsakovo prašymu laikinosios apsaugos priemonės pakeistos į areštą bei draudimą be teismo leidimo balsuoti akcininkų susirinkimuose pagrindiniais įmonės gyvenimo klausimais, tokiais kaip dividendų išmokėjimas, kapitalo mažinimas ar reorganizavimas.
Tokios laikinosios apsaugos priemonės, kurių nuo pat pradžių ir prašėme užtikrina, kad iki teisminio proceso pabaigos šis ginčijamas ir galimai nelegaliai įgytas turtas, kaip ir kita N.Numavičiaus nuosavybė, neiškeliaus į mūsų teisėsaugai sunkiai pasiekiamas Bermudų ar Kiurasao salas“, – teigė M.Marcinkevičius
Kilus ginčui dėl akcijų, net jei ieškinys ir aiškiai nepagrįstas, kaip yra šiuo atveju, teismai paprastai taiko akcijų areštą iki galutinio teismo sprendimo, – nurodė O.Petroševičienė.
N.Numavičiaus advokatė Olga Petroševičienė 15min nurodė, kad šioje byloje buvo nuspręsta neskųsti Vilniaus apygardos teismo nutarties dėl pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių, kadangi toks skundas nebuvo tikslingas.
„Kilus ginčui dėl akcijų, net jei ieškinys ir aiškiai nepagrįstas, kaip yra šiuo atveju, teismai paprastai taiko akcijų areštą iki galutinio teismo sprendimo. Be to, išnagrinėjus bylą ir teismui atmetus ieškinį, visos pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės bus automatiškai panaikintos“, – teigė ji.
Apeliacinės instancijos teismas patvirtino, jog jei N.Numavičius ir jo interesus atstovaujančios įmonės perleistų savo akcijas, tai akivaizdžiai apsunkintų M.Marcinkevičiui palankaus teismo sprendimo vykdymą. Taip pat pripažintina, jog nepritaikius disponavimo ginčo akcijomis apribojimų, egzistuotų šių akcijų įkeitimo ar kitokio teismo sprendimo įvykdymo apsunkinimo tikimybė.
„Iš N.Numavičiaus vis dar neišgirdome kaip jis įgijo VP grupės kontrolę apie tai neinformavęs kitų akcininkų, tačiau būtent po to grupėje keitėsi valdymas, atsirado dešimtys tarpinių holdingų, o informacija apie grupės veiklą akcininkams tapo nebepasiekiama. Viliuosi, kad pradėtas teisėsaugos tyrimas ilgainiui atskleis, kodėl visgi buvo slepiama, kas vyko grupės viduje“, – svarstė M.Marcinkevičius.
2015 m. rugpjūčio mėnesį M.Marcinkevičius kreipėsi į teismą prašydamas panaikinti sandorius, kuriais, prisidengdamas apsimestiniais dovanojimo ir akcijų apsikeitimo sandoriais, Nerijus Numavičius perėmė savo brolių Juliaus ir Vlado valdomas VP grupės akcijas. M.Marcinkevičiaus prašymu, teismas areštavo dalį N. umavičiaus valdomų UAB AKSO, UAB „M.M.M. Projektai“, UAB „EVA grupė“, UAB LEKSITA, UAB „Veldė“, UAB „NDX energija“ akcijų, kurių vertė siekia daugiau nei 330 mln. eurų.