„Didžiuojuosi tuo, kad „Amazon“ darbuotojai nusprendė pastovėti už save ir pasakė „gana“, – teigė profsąjungos „Retail, Wholesale and Department Store Union“ (RWDSU) vietos prezidentas Joshua Breweris.
RWDSU atstovaus Besemerio sandėlyje dirbantiems 5,8 tūkst. darbuotojų, jei paaiškės, kad jie pasirinko įsteigti profsąjungą.
Kelis mėnesius trukęs mūšis dėl profsąjungų įkūrimo pritraukė visos šalies dėmesį ir sukėlė intensyvias diskusijas dėl darbo vietų sąlygų internetinės mažmeninės prekybos milžinės, turinčioje daugiau nei 800 tūkst. darbuotojų JAV, centruose.
„Didžiausia „Amazon“ baimė jau įvyko: 3 tūkst. jos pačios darbuotojų pareiškė nebegalintys dirbti tokiomis sąlygomis... Tai atskleidė sisteminę problemą „Amazon“ sandėliuose“, – naujienų agentūrai AFP teigė J.Breweris.
Naujasis JAV prezidentas Joe Bidenas yra pažadėjęs būti šalies „labiausiai profsąjungoms palankiu prezidentu“, o Besemerio sandėlio darbuotojų pastangos gali paskatinti ir kitų „Amazon“ centrų ar net kitų įmonių darbuotojus taip pat imtis veiksmų.
Profesinės sąjungos ir politiniai lyderiai teigia, kad „Amazon“ darbuotojai susiduria su nuolatiniu spaudimu ir stebėjimu bei nepakankamomis apsaugos priemonėmis, pabrėždami kolektyvinių derybų būtinybę.
Tuo tarpu pati „Amazon“ tvirtina, kad dauguma jos darbuotojų nenori ar kad jiems nereikia profsąjungų ir kad įmonė ir taip jau suteikia geresnes darbo sąlygas nei dauguma kitų darbdavių, mokėdama minimalų 15 JAV dolerių valandinį atlygį ir užtikrindama kitas naudas.