„Nordea“ Baltijos šalyse per tris ketvirčius uždirbo 72 mln. eurų

Baltijos šalių „Nordea“ paskelbė, kad 2016 m. trijų ketvirčių pusmečio veiklos pelnas po atidėjinių sudaro 72 mln. eurų. Devynių mėnesių bendrosios pajamos didėjo 10 proc., rašoma banko pranešime žiniasklaidai.
„Nordea“ bankas
„Nordea“ bankas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prie šio augimo prisidėjo 8 proc. padidėjusios grynosios pajamos iš komisinių, augant kasdienės bankininkystės paslaugų ir investavimo produktų poreikiui. Grynosios pajamos iš palūkanų, palyginus su atitinkamu laikotarpiu pernai, didėjo 4 proc.

Per devynis šių metų mėnesius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, bendras paskolų portfelis išliko subalansuotas ir didėjo 2 proc.

„Mes ir toliau sutelksime dėmesį į kapitalo efektyvinimo programas, mažinsime finansavimo spragą, plėtosime ir skatinsime taupymo ir investavimo paslaugas. Taip pat gerinsime skaitmeninės bankininkystės paslaugas, plėsime nuotolinius banko kanalus, kaip bendravimo su klientais priemonę. Šių metų pradžioje Lietuvoje klientams pasiūlėme kodų generatoriaus programėlę telefone, šiais metais ja jau galės naudotis ir Latvijos bei Estijos banko „Nordea“ klientai. Nuotolinėmis interneto konsultacijos paslaugomis nuo rudens jau gali naudotis ne tik privatūs, bet ir verslo klientai. Greitai Baltijos šalyse savo klientams pristatysime ir bekontaktę mokėjimo kortelę“, - sako Inga Skisaker, Bankininkystės vadovė Baltijos šalyse.

Lietuvoje „Nordea“ uždirbo 16,8 mln. eurų

„Nordea“ grupė Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius uždirbo 16,8 mln. eurų veiklos pelno. Bendrosios pajamos per tris ketvirčius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, didėjo 7% ir sudarė 35,7 mln. eurų. Grynosios pajamos iš palūkanų padidėjo 2 procentais., o grynosios pajamos iš komisinių 3 procentais.

Bendras paskolų ir lizingo portfelis per tris ketvirčius portfelis per tris ketvirčius didėjo 4 proc. ir siekė 2,3 mlrd. eurų. Verslo ir gyventojų paskolų portfeliai per tris ketvirčius taip pat didėjo 4 procentais. Būsto paskolų portfelis didėjo 4,3 proc. ir 2016 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje siekė 0,7 mlrd. eurų.

Bendras indėlių ir einamųjų sąskaitų portfelis per tris ketvirčius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai mažėjo 15 proc. ir tam didžiausią įtaką darė 20 proc. smuktelėjęs verslo įmonių indėlių portfelis. Tuo tarpu gyventojų indėlių portfelis atitinkamu laikotarpiu mažėjo tik 3 procentais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų