Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nuo Australijos iki Vokietijos: kokių profesijų atstovų laukiama išskėstomis rankomis

Nors dauguma šalių vis dar skendi krizėje ir nedarbo lygis aukštas, kai kurių profesijų atstovams gauti darbą nėra sudėtinga. Naujienų tarnyba BBC paskelbė interaktyvų žemėlapį, kuriame pasirinkus vieną iš 20 labiausiai paklausių profesijų galima panagrinėti, kokiose šalyse šių specialistų trūksta. Visiems gerai žinoma, kad bene labiausiai daugelyje šalių trūksta slaugytojų ir gydytojų, tačiau yra šalių, kuriose trūksta virėjų, – pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje ir Belgijoje. Psichologai darbo galėtų gana lengvai susirasti Šiaurės šalyse, kur jų paklausa gana didelė.
Kai kurių profesijų atstovams rasti darbą nesudėtinga net ir krizės metu.
Kai kurių profesijų atstovams rasti darbą nesudėtinga net ir krizės metu. / Reuters/Scanpix nuotr.
Slaugytojos

Gydytojų stinga mažiausiai 18-oje pasaulio šalių.

Slaugytojų trūksta daugelyje pasaulio šalių, jų trūkumas daug kur jaučiamas jau dešimtmetį.

Slaugytojos darbo lengvai rastų Australijoje, Belgijoje, Kanadoje, Danijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Honkonge, Airijoje, Vengrijoje, Indijoje, Airijoje, Naujoje Zelandijoje, Norvegijoje, Singapūre, Slovakijoje, Slovėnijoje, Švedijoje ir Šveicarijoje, JAV ir Didžiojoje Britanijoje.

Australai slaugytojų ieško psichikos sveikatos srityje ir chirurgijoje. Atlyginimas – nuo 58 tūkst. JAV dolerių per metus. Vidutinis atlyginimas šalyje sudaro apie 45 tūkst. JAV dolerių. Nors išvykti į Australiją reikia įdėti nemažai pastangų, itin ieškomų profesijų atstovams šalis siūlo palankesnę vizos gavimo tvarką.

Belgijoje slaugytojų trūksta senolių namuose, taip pat ieškomos skubios pagalbos specialistės. Koks slaugytojoms siūlomas atlygis, neskelbiama, tačiau šalies vidutinis atlygis siekia apie 44 tūkst. dolerių.

JAV slaugytojų labiausiai stinga Floridos ir Kalifornijos valstijose. Vidutinis šios profesijos atstovų atlyginimas – 69 tūkst. dolerių per metus, tuo metu, kai šalies vidurkis siekia apie 54 tūkst. dolerių.

Didžiojoje Britanijoje slaugytojų ieškoma naujagimių intensyvios terapijos skyriuje ir operacinėse.

Mechanikos inžinieriai

Darbo mechanikos inžinieriams nebūtų sudėtinga susirasti šiose šalyse: Australijoje, Austrijoje, Brazilijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Honkonge, Vengrijoje, Indijoje, Naujoje Zelandijoje, Norvegijoje, Singapūre, Slovėnijoje, Pietų Afrikoje, Ispanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Didžioje Britanijoje.

Austrijoje stinga inžinierių ir technikų. Profesionalų ieškoma automobilių pramonėje, vėdinimo ir oro kondicionavimo, šildymo sistemų bendrovėse.

Net ir Ispanijoje, kur bedarbiu yra kas ketvirtas žmogus, mechanikos inžinieriams darbą susirasti daug paprasčiau.

Jungtinėje Karalystėje inžinierių ieškoma aviacijos sektoriuje. Šviežiai „iškeptam“ inžinieriui siūlomas apie 23 tūkst. svarų atlygis per metus (apie 100 tūkst. Lt).

Daugelis šalių ieško ir elektros, elektronikos, chemijos, pramonės inžinierių. 

Singapūre elektros inžinierių stinga chemijos ir biomedicinos pramonėje, taip pat aeronautikos ir jūriniame sektoriuje. Didžiojoje Britanijoje šios srities specialistų ieškoma naftos, dujų pramonėje ir energetikos sektoriuje.
 
Gydytojai

Reuters/Scanpix nuotr./Medicina
Reuters/Scanpix nuotr./Medicina

Gydytojų stinga mažiausiai 18-oje pasaulio šalių: Australijoje, Kanadoje, Danijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Honkonge, Vengrijoje, Indijoje, Airijoje, Naujoje Zelandijoje, Norvegijoje, Portugalijoje, Singapūre, Slovakijoje, Slovėnijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Australijoje stinga 30 sričių gydytojų, labiausiai anesteziologų, gastroenterologų ir neurochirugų.

Naujoje Zelandijoje reikalingi bendrosios praktikos gydytojai ir dar bent dešimties sričių medikai, tarp jų chirurgai ir anesteziologai.

Kai kurios iš šių šalių, Australija, Kanada, Danija, Suomija, Indija, Airija, Naujoji Zelandija, Norvegija, Singapūras, Švedija, ieško ir odontologų.

Švedijoje vidutinis metinis odontologo atlyginimas siekia apie 80 tūkst. dolerių.

Finansininkai

Mokėdami užsienio kalbą darbo ilgai netruktų ieškoti ir buhalteriai bei finansininkai. Jų ieškoma Australijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Honkonge, Naujoje Zelandijoje, Norvegijoje, Singapūre, Švedijoje, net ir krizės paveiktose Airijoje bei Graikijoje.

Stipriai nuo ekonominės krizės nukentėjusioje Airijoje ieškoma verslo analitikų, rizikos specialistų ir mokesčių ekspertų.

Singapūre 3-5 metų patirtį turintis buhalteris per metus uždirba nuo 48 tūkst. iki 61 tūkst. JAV dolerių.

IT specialistai

Informacinių technologijų specialistai taip pat ieškomi tiek Azijoje, tiek Europoje ar Australijoje. Jų stinga Austrijoje, Belgijoje, Brazilijoje, Čekijoje, Danijoje, Vokietijoje, Airijoje, Liuksemburge, Naujoje Zelandijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Singapūre, Slovakijoje, Slovėnijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje.

Austrijoje trūksta 15 sričių programavimo ir plėtros, interneto, programinės įrangos ir multimedijos specialistų.

Jungtinėje Karalystėje programinės įrangos kūrėjai ir kiti specialistai uždirba apie 31 tūkstantį svarų per metus.

Ne vienoje šalyje ieškomi ir IT inžinieriai bei analitikai. Jungtinėje Karalystėje sistemų inžinieriui per metus siūlomas apie 42 tūkst. svarų atlygis.

Psichologai

Psichologų ieško australai, kanadiečiai, visos Skandinavijos šalys ir Naujoji Zelandija.

Be darbo toliau išvardintose šalyse neliks ir užsienio kalbą mokantys psichologai. Tiesa, daugelyje šalių iš užsieniečių reikalaujamas magistro laipsnis. Šių specialistų ieško australai, kanadiečiai, visos Skandinavijos šalys ir Naujoji Zelandija.

Pastarojoje trūksta specialistų darbui švietimo sektoriuje ir ligoninėse. Nuo trejų iki dešimties metų patirtį turintys specialistai šalyje gali uždirbti tarp 50 tūkst. ir 80 tūkst. dolerių per metus.

Švedijoje psichologai per metus uždirba apie 60,5 tūkst. JAV dolerių.

Virėjai

Virėjų šiuo metu ieškoma mažiausiai penkiose šalyse, tačiau ne bet kokių, o tikrų profesionalų, kurie turėtų bent penkerių metų darbo patirtį. Jų ieškoma Belgijoje, Kanadoje, Naujoje Zelandijoje, Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje.

Naujoje Zelandijoje profesionalūs virtuvės šefai uždirba nuo 13 iki 22 JAV dolerių per valandą.

Britai ieško virtuvės šefų, vyriausiųjų virėjų ir kitų virtuvės specialistų. Pageidaujama, kad jie būtų dirbę restoranuose, o ne greito maisto sektoriuje ar frančizės būdu atidarytose maitinimo įstaigose.

Naujienų tarnybos BBC paskelbtame interaktyviame žemėlapyje išskirta 20 paklausiausių profesijų. Svetainėje galima panagrinėti, kur darbo nesunkiai rastų farmacininkai, medicinos technikos specialistai, fizioterapeutai, naftos ir kalnakasybos inžinieriai, pramonės ir produkcijos inžinieriai, civilinės inžinerijos, IT duomenų bazių specialistai ir kitų paklausių specialybių atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs