Elektronikos prikimštuose buitiniuose prietaisuose atlikti sudėtingesnius pataisymus patiems darosi vis sunkiau, o praėjus dvejų metų garantiniam terminui, neretai lengviau nusipirkti naują, nes atsarginių detalių įsigyti sudėtinga ar net neįmanoma.
Visgi pasaulyje galima sutikti ir kitokio požiūrio šalininkų – jie teigia, kad reikėtų grįžti prie tokio prietaisų dizaino, kad bent kai kuriais atvejais jį galėtų pasitaisyti ir minimalius įgūdžius turintis vartotojas. Šiuo metu tam trukdo ir specifiniai konstrukcijos elementai, pavyzdžiui, kai kurios detalės nebūtinai priveržiamos, o tiesiog klijuojamos.
Dažnas elektronikos prekių keitimas lemia sparčiai augantį šios rūšies atliekų kiekį. Siekiant jį sumažinti, ES, regis, įsiklausė į už „teisę taisyti“ kovojančių vartotojų poreikius. Nuo kovo 1 d. įsigalioja tvarka, leisianti šiek tiek pailginti prietaisų naudojimo laiką.
Pagal naująją direktyvą gamintojai, kurie ES pardavinėja šaldytuvus, skalbykles, plaukų džiovintuvus ar televizorius profesionaliems taisytojams turės užtikrinti galimybę įsigyti įvairių atsarginių dalių, tokių kaip varikliai ir jų šepetėliai, siurbliai, amortizatoriai, spyruoklės, skalbyklių būgnai ir k.t. mažiausiai 7–10 metų nuo modelio gamybos nutraukimo.