Padaugėjus pranešimų apie sukčiavimo atvejus, prisidengiant „Omniva“ vardu, įmonė įspėja neatidaryti įtartinų nuorodų ir jokiu būdu nevesti asmens bei mokėjimo kortelės duomenų. Dažnu atveju sukčiai apsimeta skelbimų portale parduodamos prekės pirkėjais ir prašo atsiųsti ją per „Omniva“ kurjerį. Tuomet išsiunčia pardavėjui nuorodą į netikrą tinklalapį su forma, kurioje prašoma užpildyti mokėjimo kortelės duomenis. Svarbu paminėti, kad po tam tikro laiko nuorodos būna nebeaktyvios.
Nors sukčių nurodomos interneto svetainės išvaizda yra panaši į oficialias „Omniva“ valdomas svetaines, įmonė informuoja ir perspėja, jog ji neteikia tarpusavio atsiskaitymo paslaugų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad įmonei priklauso ne viena interneto svetainė – omniva.lt, mano.omniva.lt, kaledos.omniva.lt, tarptautines.omniva.lt ir kitos, – tačiau nė vienoje iš jų neprašoma pateikti mokėjimo kortelės duomenų.
Įmonė teigia, kad, nenorint pakliūti į sukčių pinkles, būtina atkreipti dėmesį į kelis dalykus. Visų pirma, nuoroda į svetainę – joje privalo būti visas oficialus interneto svetainės pavadinimas: jei matoma, kad nuorodoje rodoma tik dalis informacijos arba keista panašių žodžių kombinacija, puslapis netikras. Jei prašoma pateikti mokėjimo kortelės duomenis, puslapis taip pat nepriklauso įmonei „Omniva LT“. Pamatyti, kaip atrodo siuntinio registravimo procesas, galite čia.
Jeigu teko pastebėti sukčių veiklą, prisidengiant „Omniva“ vardu, labai raginame apie tai informuoti info@omniva.lt ir pranešti Lietuvos policijai telefonu 112.