Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė BNS neatmetė, kad su darbdaviu pavyks pasiekti kompromisą. Trečiadienį pradeda posėdžiauti taikinimo komisija, kurioje dirba tiek darbdavio, tiek darbuotojų atstovai.
„Kol kas formuojasi vaizdas, kad kompromisas įmanomas“, – BNS sakė V.Vilimienė.
Jos teigimu, taikinimo komisija dirbs 7-8 dienas, per tiek laiko tikimasi pasiekti sutarimą. Pasak V.Vilimienės, profesinė sąjunga sutinka, kad kolektyvinėje sutartyje neliktų daugelio punktų, tačiau nori, kad toliau galiotų 15 proc. priemoka už darbo rezultatus.
Profesinė sąjunga sutinka, kad kolektyvinėje sutartyje neliktų daugelio punktų, tačiau nori, kad toliau galiotų 15 proc. priemoka už darbo rezultatus.
„Per pastaruosius penkerius metus iš įmonės buvo atleista apie 2 tūkst. žmonių. Likusiems darbuotojams darbo krūvis yra padidėjęs.
Sutinkame, kad kolektyvinėje sutartyje neliktų daugelio punktų, tačiau 15 proc. priedą norėtume išsaugoti. Ankstesnė kolektyvinė sutartis nebegalioja nuo birželio 13 dienos, dabar dirbame pagal Darbo kodeksą ir tai, manyčiau, dabar yra nepalankiau darbdaviui, kuris, nesuderinęs su profesine sąjunga, jau priėmė darbo tvarkos taisykles ir darbo apmokėjimo nuostatus“, – sakė profesinės sąjungos vadovė.
„Orlen Lietuvos“ darbuotojai anksčiau siekė, kad jie būtų nemokamai vežami į darbą, būtų mokamos priemokos už darbo rezultatus, padidintos išeitinės išmokos.
Anksčiau Naftininkų profesinė sąjunga buvo nepatenkinta derybomis su įmonės vadovybe, todėl žadėjo streikuoti.
Su „Orlen Lietuvos“ atstovu spaudai Audriumi Stasiulaičiu BNS kol kas nepavyko susisiekti.
Birželio 12 dieną pasirašytu nesutarimo protokolu, kurį iniciavo „Orlen Lietuva“, nutraukta kolektyvinė sutartis. Neoficialiomis BNS žiniomis, atsisakius socialinių garantijų, „Orlen Lietuva“ sutaupytų 13 mln. litų.
Šiemet iš „Orlen Lietuvos“ jau atleista ar numatoma atleisti iš viso apie 160 darbuotojų, joje tebedirba apie 1400 žmonių, apie 500 priklauso Naftininkų profesinei sąjungai.