Lietuvos Aukščiausiasis Teismas liepos 19 dieną neskundžiama nutartimi patvirtino organizacijos įsiskolinimą. Teismas atsisakė priimti PTO kasacinį skundą nustatęs, kad jis neatitinka įsiteisėjusių sprendimų peržiūrėjimo reikalavimų.
„Antrą kartą pateiktame kasaciniame skunde jo argumentai iš dalies pakeisti, tačiau jais, kaip ir ankstesniajame skunde, nepagrindžiamas kasacijos pagrindų buvimas“, – teigiama teismo nutartyje.
PTO skolą „Ekonovus“ pernai lapkritį pripažino Vilniaus apygardos teismas, o vėliau – Lietuvos apeliacinis teismas, kurio sprendimu ji turi sumokėti 967,6 tūkst. eurų ir 8 proc. metines palūkanas nuo šios sumos, skaičiuojant nuo 2021-ųjų gegužės.
PTO vadovas Valentinas Miltienis sakė, kad dėl skolos kyla daug klausimų, tačiau teismo sprendimą teks vykdyti.
„Buvo daug klausimų šioje vietoje, bet jeigu teismas priėmė tokį sprendimą, tai mums telieka jį vykdyti“, – BNS sakė jis.
Anot vadovo, ginčytina skola susidarė už 2020 metus, tačiau jis pabrėžė, kad tuo metu bendrovės paslaugomis PTO nesinaudojo, nėra tai patvirtinančios sutarties ir sąskaitų.
„Mes nesinaudojome „Ekonovus“ paslaugomis, sutarčių neturėjome, sąskaitų neturėjome. Dėl to ir keista, kad teismo sprendimas toks“, – sakė V.Miltienis.
Kilus ginčui dėl skolos „Ekonovus“ teismo prašė PTO kelti bankroto bylą motyvuodamas tuo, kad organizacija dėl skolų negali vykdyti savo įsipareigojimų, tačiau 2020-ųjų lapkritį Vilniaus apygardos teismas prašymą atmetė motyvuodamas tuo, jog PTO finansinė būklė gali pasitaisyti.
Registrų centro duomenimis, PTO pajamos pernai augo 26 proc. iki 4,37 mln. eurų pajamų, o pelnas – 2,4 karto iki 469 tūkst. eurų. V.Miltienio teigimu, priteista milijoninė skola finansinę organizacijos būklę pablogins.
„Dvejus metus dirbome pelningai, bet kai priteista tokia suma, ji, aišku, išbalansavo pajamas ir išlaidas. Be abejo, kad ji apsunkins organizacijos gyvenimą. Mes jau kreipėmės į kreditorius su laiškais, kad jie savo sumažintų savo reikalavimus mums, bet kaip bus, neaišku“, – sakė V.Miltienis.
Lietuvoje pakuotes sutvarkyti įsipareigoja jomis prekiaujančios bei gaminančios įmonės – didieji prekybos tinklai, aludariai ir nealkoholinių gėrimų, konservų gamintojai. Jie yra sukūrę tris organizacijas – viešąsias įstaigas PTO, „Žaliasis taškas“ ir „Gamtos ateitis“, atliekančias tarpininko vaidmenį, tvarkant atliekas.