Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Panevėžio „Linas“ kol kas negali tęsti pasitraukimo iš biržos procedūrų

Panevėžio tekstilės bendrovė „Linas“ kol kas negali tęsti pasitraukimo iš „Nasdaq“ Vilniaus biržos procedūrų, nes Lietuvos bankas (LB) atidėjo oficialaus pasiūlymo, kurio metu akcijas galėtų parduoti pasitraukimui nepritariantys akcininkai, cirkuliaro patvirtinimą.
Chiapas valstijos tekstilė
Chiapas valstijos tekstilė / S.Paltanavičiūtės nuotr.

Apie LB sprendimą „Linas“ pranešė per „Nasdaq“ Vilniaus biržą. Oficialų siūlymą supirkti „Lino“ akcijas teikia bendrovė „Verslo dizainas“.

LB teigimu, už pasiraukimą iš biržos „Lino“ akcininkų susirinkime gegužės pabaigoje balsavęs „Verslo dizainas“ ir bendrovė „Vasana“ yra pasirašiusios sutartis dėl „Lino“ akcijų pirkimo ir pardavimo, tačiau pagal jas iki šiol nėra atsiskaityta.

„Kadangi „Vasana“ ir „Verslo dizainas“ neužbaigė vykdyti „Lino“ akcijų pirkimo–pardavimo sutarčių, negalima tiksliai įvertinti kainos, už kurią „Vasana“ ir „Verslo dizainas“ įsigijo „Lino“ akcijų. Ši kaina yra svarbi vertinant „Verslo dizaino“ pateikto oficialaus siūlymo, siekiant išbraukti „Linas“ akcijas iš prekybos „Nasdaq“ Vilniaus reguliuojamoje rinkoje, kainą“, – teigiama LB sprendime.

Jame taip pat nurodoma, kad LB Finansų rinkos priežiūros tarnyba pradėjo tyrimą dėl prekybos „Lino“ akcijomis nuo 2019 metų gruodžio 20-os iki šių metų kovo 9 dienos, siekiant įvertinti, ar prekiaujant įmonės akcijomis nebuvo piktnaudžiavimo rinka. LB teigimu, šio tyrimo rezultatai taip pat gali turėti įtakos vertinant, ar pateikto oficialaus siūlymo kaina yra teisinga.

„Linas“ biržoje kotiruojamas nuo 1993 metų, bendrovės akcijomis prekiaujama Papildomajame prekybos sąraše.

„Linas“ pernai uždirbo 784,5 tūkst. eurų audituoto grynojo pelno – 4,7 karto daugiau nei 2019 metais, kai jis siekė 167,8 tūkst. eurų. Bendrovės pajamos augo beveik 8 proc. iki 14,004 mln. eurų (12,975 mln. eurų).

Praėjusių metų pabaigoje 23,15 proc. „Lino“ akcijų valdė Kaune registruota asociacija EEEE, 39,78 proc. – taip pat Kaune registruota „Vasana“, 10,08 proc. – Vilniuje registruota bendrovė „Rivena“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų